Karate. Łodzianki walczyły dzielnie, ale są bez medalu na mistrzostwach

102 państwa, najlepsi zawodnicy karate z całego świata, niesamowity poziom sportowy, świetna oprawa w Sport Arenie Papp Laszlo w Budapeszcie.

Polskę reprezentowało trzynastu zawodników, a wśród nich dwie zawodniczki Olimpu Łódź. Kseniya Dronchanka wystartowała w kumite indywidualnym w wadze - 55 kg oraz w kumite drużynowym kobiet, oraz Maria Depta w kategorii - 50 kg.
Dronchanka znów sprawiła nie lada niespodziankę pokonując 2:0 w drugiej rundzie faworytkę do medalu, mistrzynię świata z 2021 roku, Egipcjankę Youssef Ahlam.

Kseniya w trzeciej rundzie po wyrównanej walce przegrała przez wskazanie senshu przy stanie 1:1 z późniejszą brązową medalistką mistrzostw świata, zawodniczką z Wenezueli, Barbarą Perez.
Maria Depta w pierwszej rundzie można powiedzieć, że miała wolny los, ponieważ do walki nie stawiła się zawodniczka z Emirarów Arabskich, Al Ajmi Hawraa.

W drugiej rundzie łodzianka przegrała z chorwatką Sgardelli Emmą 0:6.
W kumite drużynowym kobiet Polki wygrały pierwszy pojedynek z Tajwanem, a w rundzie uległy Bośni i Hercegowinie.
W klasyfikacji generalnej mistrzostw świata wygrywa Japonia (4 złote medale, 1 srebrny i 1 brązowy) przed Egiptem ( 2,2,4) i Turcją (2,2,1).

Polska reprezentacja wraca z jednym punktowanym miejscem. Na siódmej lokacie uplasowała się Julia Daniszewska z Sonkei Gdańsk. Zawodniczka z Wybrzeża walczyła w kategorii + 68 kg.