Karate. Krzysztof Szewczyk wywalczył brązowy medal w Meksyku

hof
W Cancun w Meksyku odbył się kolejny turniej cyklu Youth League Karate 1 (Młodzieżowa Liga Światowa).

W zawodach wzięło udział 508 zawodników z 32 państw.

Dobrze w tej silnie obsadzonej imprezie wypadł reprezentant Polski, zawodnik Olimpu Krzysztof Szewczyk. Łodzianin wywalczył brązowy medal w kategorii junior w wadze - 68 kg.

W pierwszej rundzie uległ świeżo upieczonemu młodzieżowemu mistrzowi olimpijskiemu Mahaudenowi Quen-tinowi (Belgia).

Później już było już znacznie lepiej i łodzianin w walce o brązowy medal wygrał z Wladislawem Taldykinem z Rosji.

Krzysztof Szewczyk zdobył kolejny medal na oficjalnych zawodach World Karate Federation, organizacji która już w 2020 roku zadebiutuje na Igrzyskach Olimpijskich Tokio.