Karate. Duże sukcesy łodzian

W miejscowości Caorle, prowincja Wenecja, odbył się jeden z najstarszych i największych turniejów karate WKF.

Podczas trzydniowych zawodów doskonale spisali się reprezentanci Polski. Biało--czerwoni zajęli dwa pierwsze miejsca, cztery drugie i siedem trzecich. W tym gronie dobrze zaprezentowali się łodzianie.

Na drugich miejscach w kategoriach senior i młodzieżowiec (waga +68 kg) uplasowała się Kinga Harast z Harasuto. Trenerem zawodniczki jest Janusz Harast.

Na trzecich lokatach uplasowali się: Marta Bogusław z Kumade Łódź (młodzieżowiec U 21 - 68 kg, trener MaciejKrochmalski), Daria Grabska z Champion Łódź (młodzieżowiec U 21 - 55 kg, trener Witold Wojciechowski), Krzysztof Szewczyk z Olimp Łódź (kadet - 61 kg, aktualny brązowy medalista MŚ z Teneryfy, trener Maciej Gawłowski).

Wymieniona czwórka łodzian to aktualni mistrzowie Polski swoich kategorii. We włoskich zawodach startowało ponad 1500 zawodników z 30 państw.

Już w najbliższą sobotę i niedzielę na japońskiej wyspie Okinawa odbędzie się turniej z kategorii serie A WKF, w których wystartują Kinga Harast oraz Dorota Banaszczyk z Olimpu. WKF Karate1 Series A to seria światowych zawodów karate uznanych i wspieranych przez Światową Federację Karate. Ich celem jest danie szans rywalizacji najlepszym. Karate WKF, obok wspinaczki sportowej, włączone zostało do programu igrzysk olimpijskich i zaistnieje w 2020 roku w Tokio.