Karate. Aleksandrów mieć będzie mistrzów świata?

W piątek w Genewie rozpoczną się XVII Mistrzostwa Świata ITKF w Karate Tradycyjnym.

Podczas ostatnich mistrzostw (Łódź, 2012) sami tylko seniorzy z polskiej reprezentacji wywalczyli 20 medali, w tym 7 złotych!

Polskę reprezentować będą między innymi w kategorii seniorów: mistrzowie świata w kumite drużynowym: Łukasz Wójcik (KKT „KOBU” Wrocław), Damian Stasiak (TS Sokół Aleksandrów Łódzki), Łukasz Radwański (Kluczborski KK). Damian Stasiak jest też srebrnym medalistą zmagań w kumite indywidualnym. W finale przegrał z Rumunem Cornelem Musatem.

W kumite wystartuje też jego klubowa koleżanka Maria Depta, srebrna medalistka MŚ w kata drużynowym.

W Ko-go kumite przed dwoma laty brązowy medal zdobył trzeci zawodnik Sokoła na mistrzostwach – Kasper Kawecki. Czy teraz powalczy o krążek z cenniejszego kruszcu? W kata reprezentować nasz region będzie Witold Kwieciński (Łódzka AKT)