Jacek Czaplewski
Kamil Piątkowski po czerwonej kartce
Kamil Piątkowski po czerwonej kartce Internet
Liga hiszpańska. Kamil Piątkowski obejrzał czerwoną kartkę w meczu Granada - Las Palmas. Reprezentant Polski sfaulował rywala podczas pierwszej połowy przy stanie 0:0. Decyzję podjęto po analizie VAR.

La Liga. Kamil Piątkowski z czerwoną kartką

Co takiego się wydarzyło? Piątkowski jako ostatni obrońca Granady nie upilnował piłki ani rozpędzonego Munira El Haddadi. Marokańczyk skierował się już w stronę bramki, kiedy Polak wyciął go równo z murawą.

Początkowo sędzia pokazał Piątkowskiemu żółtą kartkę. Sędziowie z VAR-u zawołali go jednak do ekranu, by obejrzał powtórki i zmienił zdanie. Tak się stało. Po analizie kara została anulowana, a Polak od razu wyrzucony z boiska.

Piątkowski razem z bramkarzem Granady próbowali się tłumaczyć, ale arbiter pozostał głuchy na ich wyjaśnienia. Tym samym obrońcy przepadnie hitowy mecz z FC Barceloną Roberta Lewandowskiego (11 lutego).

Jan Bednarek strzelił gola w angielskiej Championship

Za ten faul wyleciał Kamil Piątkowski
Za ten faul wyleciał Kamil Piątkowski Internet

Mimo czerwonej kartki Granada w 43 minucie strzeliła z Las Palmas gola na 1:0. Po wrzutce z wolnego płaskim strzałem do siatki trafił partner Piątkowskiego z środka obrony, Bruno Mendez. Po przerwie odpowiedzieli jednak goście.

Poza kadrą meczową Granady znalazł się nasz drugi rodak - Kamil Jóźwiak. Skrzydłowy został pozyskany z amerykańskiego Charlotte w czwartek podczas Deadline Day, czyli ostatniego dnia zimowego okienka w topowych ligach Europy.

Piątkowski pojawił się w Granadzie niewiele wcześniej niż Jóźwiak. Z Las Palmas rozegrał dopiero swój drugi mecz w La Liga. Po czerwonej kartce jego trener musiał zmienić taktykę na bardziej defensywą. "Ofiarą" okazał się pomocnik Oscar Melendo, za którego wszedł obrońca Ignasi Miquel.

Granadzie grozi spadek z La Liga. Zajmuje przedostatnie miejsce. Przed meczem miała sześć punktów do bezpiecznej pozycji.

LIGA HISZPAŃSKA w GOL24

Tytułu broni Raków Częstochowa, ale liderem po jesieni jest Śląsk Wrocław, a chętnych na mistrzostwo nawet sześciu. Kto dysponuje potencjalnie najmocniejszym składem? Oto optymalne jedenastki sześciu czołowych zespołów.

PKO Ekstraklasa. Kandydaci na mistrza Polski. Kto ma najmocn...