Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kamienica, w której mieści się kultowy pub na Piotrkowskiej do remontu! Koszt 2 mln 431 tys. zł

Piotr Jach
Piotr Jach
Tak podwórko kamienicy przy ul.Piotrkowskiej 102 wygląda obecnie.Zarząd Inwestycji Miejskich w Łodzi podpisał umowę na kolejny rewitalizacyjny remont. Tym razem szczególnej kamienicy, przy ul.Piotrkowskiej 102, w której mieści się nie tylko kultowy pub Łódź Kaliska i kilka innych lokali, ale też siedziby swoje mają rówwnież: Stowarzyszenie Artystów awangardowej grupy Łódź Kaliska, Fundacji Ulicy Piotrkowskiej oraz Wydział Kultury UMŁ. WIĘCEJ ZDJĘĆ I INFORMACJI - KLIKNIJ DALEJ
Tak podwórko kamienicy przy ul.Piotrkowskiej 102 wygląda obecnie.Zarząd Inwestycji Miejskich w Łodzi podpisał umowę na kolejny rewitalizacyjny remont. Tym razem szczególnej kamienicy, przy ul.Piotrkowskiej 102, w której mieści się nie tylko kultowy pub Łódź Kaliska i kilka innych lokali, ale też siedziby swoje mają rówwnież: Stowarzyszenie Artystów awangardowej grupy Łódź Kaliska, Fundacji Ulicy Piotrkowskiej oraz Wydział Kultury UMŁ. WIĘCEJ ZDJĘĆ I INFORMACJI - KLIKNIJ DALEJ Krzysztof Szymczak
Zarząd Inwestycji Miejskich w Łodzi podpisał umowę na kolejny rewitalizacyjny remont. Tym razem szczególnej kamienicy, przy ul.Piotrkowskiej 102, w której mieści się nie tylko kultowy pub Łódź Kaliska i kilka innych lokali, ale też siedziby swoje mają rówwnież: Stowarzyszenie Artystów awangardowej grupy Łódź Kaliska, Fundacji Ulicy Piotrkowskiej oraz Wydział Kultury UMŁ.

Remont nieruchomości nie będzie tym razem kompleksowy. Prace skupią się na wewnętrznym dziedzińcu kamienicy i mają polegać na odnowieniu elewacji od strony podwórza oraz jego zagospodarowaniu. Na ścianach budynków je otaczających odnowione zostaną parapety i gzymsy. Wejście do bramy oraz w części drzwi i parteru.

- W posadzkę podwórza wyłożonego kamiennymi i granitowymi płytami będą wmontowane historyczne płyty żeliwne pochodzące z wyburzonych łódzkich fabryk. Podwórko zachowa obecny układ z uwzględnieniem sezonowych ogródków gastronomicznych – dodaje Maciej Taczalski, projektant.

Remont ma ruszyć pod koniec tego roku i zakończyć się najdalej pod koniec przyszłego. Podwórko oraz funkcjonujące w nim lokale i instytucje mają w tym czasie funkcjonować bez większych przeszkód - gros robót skupi się na rusztowaniach.

Koszt przewidywanych prac to 2 mln 431 tys. zł.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zmiana czasu nie ma sensu. Kiedy z tym skończymy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany