Kamaliya na targach Mody w Rzgowie [zdjęcia]

Mirosław Malinowski
Rosyjsko-ukraińska piosenkarka Kamaliya była największą gwiazdą targów mody, które odbyły się w weekend w Rzgowie. 39-letnia żona miliardera Mohammada Zahoora zjawiła się w hali G modowego zagłębia w niedzielę po godz. 11.

Rok temu Paris Hilton, w tym roku piosenkarka i aktorka Kamaliya * 3 tysiące wystawców na IV Międzynarodowych Targach Mody Fast Fashion w Rzgowie.

Na jasną sukienkę miała narzucone krótkie ciemne futro, które później nosiła za nią jedna z asystentek. Kamaliya z zainteresowaniem spacerowała wśród wystawionych kolekcji, pozowała do zdjęć, szczególnie interesowała się bogato zdobionymi torebkami. Drugą gwiazdą niedzielnych pokazów była Anna Fendi, córka założycieli włoskiego domu mody Fendi, która otworzyła „Festiwal Mody Polskich Producentów Odzieży o nagrodę Anny Fendi”. Rywalizowały o nią następujące firmy: Adika-Kalami, aempre, Inse Rose, Muza, Lattore i Mielczarkowski. Wcześniej na wybiegu modelki prezentowały m.in. kolekcję Special One Patrycji Plesiak, która jako jedyna z polskich projektantek może pochwalić się złotym medalem otrzymanym od Slavy Zajceva - ikony rosyjskiej mody.

Podczas targów najczęściej można było usłyszeć język angielski i rosyjski (w tych językach były również plakaty przygotowane przez organizatorów). Na targach przez trzy dni prezentowało się ok. 3 tys. wystawców. Specjalnie na targowy weekend przyjechało tu 76 firm, głównie polskich, ale też m.in. z Czech, Słowacji, Ukrainy i Turcji.

Poza pokazami mody w Ptak Fashion City odbyły się również wykłady specjalistów, m.in. z Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi i Viamoda Szkoła Wyższa w Warszawie na temat np. warsztatu projektanta mody, sztuki autoprezentacji, nowoczesnego przemysłu włókienniczego oraz pt. „Blaski i cienie bycia projektantem mody”.

Żona miliardera gwiazdą targów
Kamaliya to piosenkarka dance/pop i aktorka, megagwiazda na Ukrainie i w Rosji. Zdobyła tytuł Mrs World 2008. W tym roku do kin wchodzi film „What About Love”, w którym gra u boku Sharon Stone i Andy’ego Garcii. Jest żoną miliardera Mohammada Zahoora.

[ZOBACZ TEŻ FILM Czy kobiety są lepsze od mężczyzn? Gwiazdy Singielki opowiadają (autorAgencja TVN/x-news)

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ TEŻ FILM Czy kobiety są lepsze od mężczyzn? Gwiazdy Singielki opowiadają (autorAgencja TVN/x-news)