Kaloryfery już grzeją! Na prośbę lokatorów...

Iwona Jędrzejczyk-Kaźmierczak
Około 30 procent obiektów (czyli około 2,8 tys.) położonych na terenie miasta, do których ciepło dostarcza spółka Veolia Energia Łódź, ma już włączone centralne ogrzewanie. Ogrzać się przy ciepłym kaloryferze mogą przede wszystkim lokatorzy budynków należących do spółdzielni mieszkaniowych, do których ciepło jest dostarczane przez cały rok (jest to m.in. SM „Ogniwo”, SM „Radogoszcz-Zachód”, RSM „Bawełna” oraz SM „Klonowa”).

System ogrzewania włącza się w nich, kiedy średnia temperatura na zewnątrz z dwóch-trzech ostatnich dób spada, w zależności od bloku, poniżej 11, 12, 13 lub 14 stopni Celsjusza. Temperatura ta jest na bieżąco rejestrowana przez czujniki zamontowane na elewacjach bloków.

Są jednak i tacy odbiorcy, którzy zwrócili się już z prośbą do Veolii Energii Łódź o włączenie ciepła na potrzeby centralnego ogrzewania. Taką decyzję podjęło osiem spółdzielni mieszkaniowych („Botanik”, „Dąbrowa”, im. Batorego, im. Reja, „Radogoszcz Wschód”, „Retkinia-Północ”, „Zagrodniki” i Łódzka Spółdzielnia Mieszkaniowa), a także Zarząd Lokali Miejskich. Pierwszą spółdzielnią, która poprosiła w tym roku o włączenia ciepła była SM „Radgoszcz-Wschód”, do której należą 192 bloki (około 12,5 tys. lokatorów).

Część mieszkań w Łodzi ma włączone ogrzewanie * Pierwsze prośby o jego uruchomienie pojawiły się w ubiegłym tygodniu * To mniej więcej w tym samym czasie, co przed rokiem.

- Poprosiliśmy o uruchomienie dostaw ciepła od 19 września - mówi Tomasz Majcher, zastępca prezesa ds. techniczno-eksploatacyjnych w SM „Radogoszcz-Wschód”. - Z prośbą wystąpiliśmy, kiedy jeszcze były upały, ale po zapoznaniu się z 16-dniowymi prognozami pogody stwierdziliśmy, że nie ma co zwlekać. We wszystkich naszych budynkach kaloryfery będą ciepłe najpóźniej w środę. Mieszkańcy, którzy nie chcą na razie z tego korzystać, mogą nie odkręcać głowic termostatycznych na grzejnikach.

Ciepło płynie już także do 181 budynków użyteczności publicznej oraz do 313 obiektów handlowych i przemysłowych. W ubiegłym roku pierwsze prośby o włączenie ogrzewania pojawiły się w Veolii Energii Łódź 21 września.

Z elektrociepłowni EC-4 przy ul. Andrzejewskiej ciepło płynie m.in. na Widzew, Dąbrowę, Chojny i Karolew.

DEBATA PREZYDENCKA USA GDZIE OGLĄDAĆ TRUMP vs CLINTON O KTÓREJ DEBATA? GODZINA
ROLNIK SZUKA ŻONY ODCINEK 25. 09. 16 KANDYDATKI JADĄ DO DOMÓW ROLNIKÓW
ROAST MICHAŁA SZPAKA. KIEDY ROAST SZPAKA? [GDZIE OGLĄDAĆ, O KTÓREJ GODZINIE]
WIERSZYKI NA DZIEŃ CHŁOPAKA DZIEŃ CHŁOPAKA WIERSZYKI SMS dla faceta, dla mężczyzny dla chłopaka

[ZOBACZ TEŻ FILM Prognoza na 16 dni: "babie lato" jak marzenie, temperatury przekroczą 20 stopni (autor x.news/TVN24)

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ TEŻ FILM Prognoza na 16 dni: "babie lato" jak marzenie, temperatury przekroczą 20 stopni (autor x.news/TVN24)