Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Juwenalia 2023 na Politechnice Łódzkiej. Zagrają Video, Tribbs, Kizo, Vito Bambino, Smolasty, Defis oraz kapele studenckie

Maria Kwiecińska
Maria Kwiecińska
Juwenalia 2023 Politechniki Łódzkiej. Kto wystąpi podczas dni koncertowych juwenaliów w piątek, 26 maja oraz sobotę, 27 maja? Zobacz na kolejnych slajdach>>>
Juwenalia 2023 Politechniki Łódzkiej. Kto wystąpi podczas dni koncertowych juwenaliów w piątek, 26 maja oraz sobotę, 27 maja? Zobacz na kolejnych slajdach>>>Archiwum Polska Press
Tegoroczne juwenalia w Łodzi są wyjątkowe - odbywają się w naszym mieście po raz pierwszy po czterech pandemicznych latach przerwy. Politechnika Łódzka jest znana z barwnych i klimatycznych imprez juwenaliowych. Co przygotowała na ten rok? Kto wystąpi podczas juwenaliów 2023 podczas dnia koncertowego?

Juwenalia 2023 w Łodzi. Co przygotowała Politechnika Łódzka?

Juwenalia 2023 Politechniki Łódzkiej to nie tylko koncerty znanych muzyków, lecz cały tydzień dobrej zabawy. Święto studentów rozpocznie się już 22 maja, a zwieńczą je dni koncertowe, które odbędą się w piątek i sobotę - 26 i 27 maja. Od poniedziałku do piątku na kampusie nie zabraknie wydarzeń, na które studenci czekali przez całą pandemię. Odbędzie się między innymi Wieczór Standupowy, turniej legendarnej gry we flanki oraz wielkie grillowanie.

W piątek od godziny 15:00 odbędzie się natomiast pochód tradycyjnych juwenaliowych scenek, a wieczorem koncerty gwiazd. W sobotę od godziny 20:00 również zagrają znani artyści. Podczas juwenaliów wystąpią również trzy kapele studenckie, które wyłoniono we wcześniejszym głosowaniu.

Juwenalia na Politechnice Łódzkiej 2023

Politechnika Łódzka na mapie miasta zajmuje rozległy teren i w historii juwenaliów główny plac znajdował się już w wielu miejscach. W tym roku juwenaliowym placem będzie teren za Halą Sportową Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łodzi, między ulicą Stefanowskiego a parkiem Klepacza.

Juwenaliowy plac politechniki w tym roku będzie znajdował się przy Hali Sportowej MOSiR w Łodzi
Juwenaliowy plac politechniki w tym roku będzie znajdował się przy Hali Sportowej MOSiR w Łodzi Politechnika Łódzka

Podobnie jak w poprzednich latach, wstęp na teren imprezy masowej będą miały jedynie osoby pełnoletnie, natomiast teren pobliskiego Parku Klepacza będzie zabezpieczony przez służby porządkowe. Dodatkowym atutem lokalizacji jest nieduża odległość od osiedla akademickiego.

Koncerty na Politechnice Łódzkiej. Kto wystąpi?

Juwenalia to wielkie święto studentów, którego nieodłącznym punktem programu są koncerty znanych muzyków i zespołów, na które czeka najwięcej studentów. W tym roku na placu juwenaliowym w piątek, 26 maja i zagra zespół Video, Defis oraz Kizo. Natomiast w sobotę, 27 maja wystąpią Vito Bambino, Smolasty, oraz Tribbs.

Więcej na temat artystów w galerii zdjęć:

Do juwenaliowych tradycji Politechniki Łódzkiej należy również Przegląd Kapel Studenckich. Przez cały kwiecień można było głosować na jeden ze zgłoszonych wcześniej zespołów, a podczas juwenaliów wystąpią trzy, które zebrały tych głosów najwięcej. W tym roku są to Potato Stonks, Bodzis oraz Crimson Lips.

Tegoroczne juwenalia powracają do Łodzi po czteroletniej przerwie. Politechnika Łódzka w trakcie tej przerwy organizowała, co prawda małe wydarzenia juwenaliowe, ale juwenalia 2023 to pierwsza oficjalna impreza po pandemii. Niby cztery lata to nie jest dużo, jednak dla studentów, czekających na swoje największe święto to lata świetlne - dlatego tegoroczne juwenalia na politechnice odbędą się pod hasłem Kosmos.

Juwenalia 2023 w Łodzi - kto wystąpi dla studentów Uniwersytetu Łódzkiego i Uniwersytetu Medycznego w Łodzi? Sprawdź:

Juwenalia 2023 Politechniki Łódzkiej - harmonogram wydarzeń

Poniedziałek 22.05

  • Wieczór standupowy w Klubopiwiarni (19:00)

Wtorek 23.05

  • Bieg na orientację (12:00)

Środa 24.05

  • Zmagania wydziałów (12:00)
  • Wielkie grillowanie i turniej flanek (20:00)

Czwartek 25.05

  • Kosmiczna Polówka (19:00)

Piątek 26.05

  • Pochód scenek juwenaliowych (15:00)
  • Koncerty (20:00)

Sobota 27.05

  • Śniadanie juwenaliowe (12:30)
  • Koncerty (20:00)
od 7 lat
Wideo

iPolitycznie - Radosław Fogiel

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Juwenalia 2023 na Politechnice Łódzkiej. Zagrają Video, Tribbs, Kizo, Vito Bambino, Smolasty, Defis oraz kapele studenckie - Dziennik Łódzki

Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany