Justyna Kowalczyk już wygrywa w Tour de Ski!

(bbb)
Justyna Kowalczyk nie miała sobie równych
Justyna Kowalczyk nie miała sobie równych Dariusz Gdesz/Polskapresse
Polska biegaczka narciarska Justyna Kowalczyk udowodniła, że jest w znakomitej dyspozycji. Wygrała bowiem w Oberhofie bieg na dochodzenie na 9 kilometrów techniką klasyczną, nie miała sobie więc równych w drugiej odsłonie prestiżowego cyklu Tour de Ski. Polka jest również liderką klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Kowalczyk ruszała dzisiaj do walki jako trzecia. Musiała odrobić stratę 14.7 sekundy do Amerykanki Kikkan Randall oraz 9.4 s do Szwedki Charlotte Kalli (w sobotę podopieczna trenera Aleksandra Wierietielnego uplasowała się bowiem na najniższym stopniu podium na 3,1 km techniką dowolną). Spisała się wręcz znakomicie, a chwilami jej przeciwniczki były bezradne. Wobec absencji swojej największej rywalki od lat, Norweżki Marit Bjoergen, to właśnie Kowalczyk jest główną kandydatką do już czwartego z rzędu triumfu w cyklu Tour de Ski.
Biegi techniką klasyczną należą do ulubionych konkurencji zawodniczki z Kasiny Wielkiej. Na 10 km zdobyła srebrny medal mistrzostw świata w Oslo (w 2011 roku) i brązowy dwa lata wcześniej w MŚ w Libercu, a na 30 km jest mistrzynia olimpijską z Vancouver.
Pozostałe nasze reprezentantki zajęły dalekie lokaty. Kornelia Kubińska była 56., natomiast Paulina Maciuszek 67.