Judo. W Korei Południowej i Serbii. Sukcesy Tomasza Woźniaka, Anny Jagiełło i Leszka Piąstki

WChungju w Korei Południowej odbyły się mistrzostwa sztuk i sportów walki (2019 Chungju World Martial Arts Masterships). O medale rywalizowano w dwudziestu dyscyplinach sportu, w których wzięło udział ponad 4000 osób ze 100 państw.

W rywalizacji judoków bardzo dobry występ zanotowała łódzka para Leszek Piąstka i Anna Jagiełło. Reprezentujący AZS Uniwersytet Łódzki zawodnicy w silnie obsadzonym turnieju zajęli 8. miejsce, zdobywając w konkurencji kodokan goshin gutsu 530 pkt.

Z taką liczą punktów w tegorocznych mistrzostwach Europy, które zostały rozegrane w Las Palmas, łódzka para zajęłaby drugie miejsce. O wysokim poziomie imprezy świadczy także fakt, że polscy zawodnicy pokonali m.in. ubiegłorocznych mistrzów świata.

W sobotę w Belgradzie odbyły się międzynarodowe otwarte mistrzostwa Serbii masters judo. W stolicy tego kraju bardzo dobrze zaprezentował się łodzianin Tomasz Woźniak, który wywalczyłdwa medale, złoty w kategorii M3 - 100 kg i brązowy w kategorii open M1 do M4 - 100 kg. Warto także przypomnieć, że w lipcu łodzianin na mistrzostwach Europy wywalczył w swojej kategorii siódme miejsce.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani