Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Jest praca w Wydziale Kryminalnym komend w Łodzi, Pabianicach i Zgierzu. Zobacz, co zrobić, by aplikować

Tomasz Jabłoński
Tomasz Jabłoński
Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi ogłosiła nabór chętnych do pracy bezpośrednio w Wydziale Kryminalnym w Łodzi, Pabianicach i Zgierzu. To pierwsza taka sytuacja, by kandydaci do pracy w policji od razu mogli trafić do "kryminalnych".

- Do tej pory zwykle byli to funkcjonariusze z 3 - 5 letnim stażem pracy np. w oddziałach prewencji - informuje komisarz Aneta Sobieraj, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi. - I dopiero wówczas można było starać się o wydział kryminalny. Postanowiliśmy to zmienić i dziś chętni, oczywiście po testach i skończeniu kursu, mogą od razu aplikować w Łodzi, Zgierzu i Pabianicach.

"Kryminalni" na co dzień zajmują się zwalczaniem przestępczości. Od zabójstw, porwań, po kradzieże i oszustwa... Gromadzą wszelkie informacje dotyczące sprawców przestępstw, zbierają dowody ich dokonania, rozwiązują najbardziej skomplikowane sprawy kryminalne. Często szczegóły ich pracy są tajne.

Funkcjonariusz, który nie ukończył 26 roku życia po zakończeniu kursu podstawowego otrzymuje około 4900 pln netto ( w trakcie kursu ok. 3800 pln netto).

Po ukończeniu 26 lat i po kursie podstawowym zarobki wynoszą ok. 4500 pln netto ( w trakcie kursu ok. 3600 pln netto).

Przypomnijmy, że służbę w Policji może pełnić obywatel Policji:

  • obywatel polski o nieposzlakowanej opinii;
  • nieskazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe i korzystający z pełni praw publicznych;
  • posiadający co najmniej średnie wykształcenie;
  • posiadający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować;
  • dający rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych;
  • mężczyźni powinni posiadać uregulowany stosunek do służby wojskowej (potwierdzony adnotacją w książeczce wojskowej, strona numer 9 albo inny dokument potwierdzający uregulowanie stosunku do służby wojskowej).

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany