ExpressIlustrowany.pl - aktualności Łódź, wiadomości Łódź

Menu
Jest kasa dla emerytów, czyli emeryt na kasie [FELIETON]

Liliana Bogusiak-Jóźwiak

2018-02-05 22:10

2018-02-05 22:10

Dodaj komentarz

Jest kasa dla emerytów, czyli emeryt na kasie [FELIETON]

Liliana Bogusiak-Jóźwiak

2018-02-05 22:10

Znajomy, który śledzi rubryki ogłoszeń z hasłem „praca” w tytule, zaobserwował jak bardzo zmienił się ten rynek w ostatnich miesiącach. Otóż, jak opowiada, w jednej z gazet w rubryce „Szukam pracy” było tylko 12 ogłoszeń. Zatrudnić się chcieli m.in. weselny śpiewak, kierownik budowy i fryzjer. W kategorii „Dam pracę”, w tym samym wydaniu, doliczył się 371 zawiadomień.

Poszukiwano (jak to nieustannie od lat) szwaczek - teraz mogą być także z Ukrainy, kierowców, cukierników (przed Tłustym Czwartkiem?), mechaników i ekspedientek.

O tym, że pracodawcy coraz gwałtowniej poszukują pracowników, można się przekonać nie tylko czytając ogłoszenia. Przy braku młodych, gotowych pracować za wynagrodzenie, jakie zazwyczaj oferuje się rozpoczynającym pracę, w sklepach, w przychodniach i punktach obsługi spotkać można osoby starsze, dorabiające do emerytury.

Znakiem tych przemian może być relacja znajomej, która reklamowała osiedlowy fitness klub opowiadając, że w recepcji siedzi, nie jak to zwykle bywa, dwudziestoletnia potencjalna modelka, ale spokojna starsza pani.


PODATEK OD MIŁOŚCI ONLINE
OSTATKI 2018. KIEDY KONIEC KARNAWAŁU 2018?
KIEDY JEST TŁUSTY CZWARTEK W 2018
Faworki - szybki i prosty przepis


POGODA FILM

Czytaj treści premium w Expressie Ilustrowanym Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się