Jest gorąco. Ile wody zużywają latem łodzianie?

Karolina Brózda
Karolina Brózda
Zaktualizowano 
Mimo panujących w ostatnich tygodniach upałów w Łodzi nie wzrosło zapotrzebowanie na wodę.<br>– Ostatniej doby łodzianie zużyli jej 99 milionów litrów, to zdecydowanie mniej niż podczas czerwcowej fali wysokich temperatur – mówi Miłosz Wika, rzecznik Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Łodzi.<br><br><strong>Czytaj więcej na następnych kartach</strong>
Mimo panujących w ostatnich tygodniach upałów w Łodzi nie wzrosło zapotrzebowanie na wodę.– Ostatniej doby łodzianie zużyli jej 99 milionów litrów, to zdecydowanie mniej niż podczas czerwcowej fali wysokich temperatur – mówi Miłosz Wika, rzecznik Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Łodzi.Czytaj więcej na następnych kartach Polskapress
Mimo panujących w ostatnich tygodniach upałów w Łodzi nie wzrosło zapotrzebowanie na wodę. – Ostatniej doby łodzianie zużyli jej 99 milionów litrów, to zdecydowanie mniej niż podczas czerwcowej fali wysokich temperatur – mówi Miłosz Wika, rzecznik Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Łodzi.

W tym toku rekord zużycia padł 12 czerwca. Tego dnia do miejskiej sieci trafiło 137 milionów litrów wody.
Łodzianie nie muszą się martwić, wody w mieście nie zabraknie.
– ZWiK dysponuje znacznymi rezerwami – wyjaśnia Miłosz Wika. – Pochodzą one z ujęć podziemnych i ujęcia na Pilicy w Tomaszowie Mazowieckim.
Łódzka woda pochodzi z 48 studni głębinowych, które sięgają czterech warstw wodonośnych (górna i dolna kreda, górna jura i czwartorzęd). Nie ma żadnego zagrożenia wyczerpania się istniejących zasobów wód podziemnych. Każda ze studni głębinowych działa w oparciu o pozwolenie wodno-prawne, w którym ściśle określona jest dopuszczalna wielkość poboru wody.
Prowadzone przez pracowników ZWIK obserwacje poziomu wód podziemnych nie wykazują obniżenia ich zwierciadła, a tym samym wpływu na nie suszy – dodaje Miłosz Wika. – Wrażliwe na nią są tylko warstwy wodonośne położone płytko.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 1

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

m
mietek

A dlaczego Pani Redaktor nie informowała czytelników w gazecie, kiedy w Pani ulubionych Koluszkach wystąpiło skażenie wody w publicznym wodociągu?!

Dodaj ogłoszenie