Jeśli wszystkie podpisy są ważne, będzie głosowanie. Sześćdziesiąt tysięcy łodzian za referendum!

(MSM)
Organizatorzy referendum zbierają podpisy w kilku miejscach Łodzi, m.in. przy skrzyżowaniu al. Mickiewicza i Kościuszki oraz przy ul. Tuwima.
Organizatorzy referendum zbierają podpisy w kilku miejscach Łodzi, m.in. przy skrzyżowaniu al. Mickiewicza i Kościuszki oraz przy ul. Tuwima. Paweł Łacheta
Organizatorzy referendum w sprawie odwołania prezydent Hanny Zdanowskiej i Rady Miejskiej w Łodzi oświadczyli, że mają już 60 tysięcy podpisów łodzian. Przekroczyli tym samym limit konieczny do złożenia wniosku.

Jeżeli podpisy co najmniej 57 942 łodzian okażą się prawidłowe - bez błędów w numerach PESEL, fałszerstw i tzw. martwych dusz, to referendum będzie musiało się odbyć najpóźniej 15 września.

Zobacz też:Pani prezydent na ul. Piotrkowskiej. Ławki wygodne, ale kostka poplamiona-FILM- U notariusza mamy zdeponowanych 50 tysięcy podpisów sprawdzonych i przeliczonych. A 10 tysięcy to suma wszystkich tych wypełnionych kart, które są już w posiadaniu osób z nami współpracujących - mówi Zbigniew Maurer, jeden z inicjatorów referendum. - Będziemy zbierać podpisy do końca tygodnia, a nawet w weekend. Wszystkie chcemy zanieść w poniedziałek, 24 czerwca, do komisarza wyborczego. Szacujemy, że musimy mieć co najmniej 65 tysięcy podpisów na wypadek, gdyby część było nieważnych lub gdyby podrzucono nam błędnie wypełnione listy.
Po dostarczeniu podpisów komisarz wyborczy będzie miał 30 dni na wyznaczenie terminu przeprowadzenia referendum, które musi się odbyć w ciągu kolejnych 50 dni. Aby było ważne, musiałoby wziąć w nim udział 3/5 wyborców, którzy głosowali w wyborach samorządowych w 2010 r., czyli ok. 78,5 tys. łodzian. Do odwołania prezydenta i Rady Miejskiej potrzebne są głosy ponad połowy z nich.

FLESZ: Kiedy będzie wiosna? Zwierzęta dają sygnały.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 46

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

R
RAV

Ty wypierdku z PO,pies cię pier....ł,ciebie i tą twoją pieprzoną wesołą zdanowską (celowo z małej litery bo nazwiska szanujących się ludzi pisze się z dużej)

f
fak ju

ty leszczu

G
Gość

Prawdziwi łodzianie popierają swoją Prezydent, Najlepszy Prezydent Łodzi od czasów Grzegorza Palki. Hanna może być spokojna o swój elektorat. A te wszystkie szczekające pieski "ełkasiaki", "widzewiaki" i ich "Leader" Maurer, mogą Hannę w rancik spódnicy pocałować.

G
Gość

Możesz się nie bać awanturniczych ojszczymurków.

e
ewentualny

następca zrobi to samo albo jeszcze gorzej!!!!

^^^^^^

głupi chamie^^

n
najemca gminny

Już nie zdążą wprowadzić swoich pseudo-oszukańczych "reform" bo Łodzianie pokazali im czerwoną kartkę podpisując listy na REFERENDUM

G
Gość

Podpisuję się pod tym ...

A
AntyPO

W Łodzi odwołają Zdankę, w Wawce odwołają Gronkowca, a niebawem całe PO poleci w PiSdoo... i tak trzymać.

P
Ptysiek

Sami kierowcy przez ten czas zarobili na to, by stać nas było na referendum. Koszta parkowania w SPP tylko dla mieszkańców strefy wzrosły o 1200 %, a samochodów jest masa. A niestety rada miejska nie robi nic w celu poprawy poruszania się po łódzkich drogach. Jakby tego było mało, na wąskich i zatłoczonych ulicach wyznaczono nikomu niepotrzebne BUS-pasy. A zimą, w miejscach wyznaczonych do parkowania nie dało się parkować, bo pieniążki to miasto zbiera, ale żeby odśnieżać te miejsca, to już nie ma komu.

p
polonista

j/w

Ł
Łodzianin

Nie tylko Zdanowska jest winna temu wszystkiemu co się w Łodzi złego dzieje. Na równi z nią powinno odwołać się całą radę miejską, która doprowadza miasto i jego mieszkańców do ruiny.
1. Koszty biletów MPK
2. Koszty wywozu śmieci
3. Koszta parkowania samochodów w SPP dla mieszkańców wzrosły o 1200 (słownie: TYSIĄC DWIEŚCIE) %
4. Utworzenie stref parkingowych dla mieszkańców
5. Wzrost czynszów o 40%
I możnaby tak wymieniać w nieskończoność.
Precz ze złodziejami z PO

j
jak śmiesz

to jest stara k****

G
Gosc

Jak dla mnie najlepszy prezydent w historii lodzi no ale niestety za duzo zgorzchnialych ludzi chodzi po naszych ulicach i im nawet Obama by nie dogodzil

t
tttttttt

A ile to Łodzian będzie kosztowało, nie lepiej wydać te pieniądze na łatanie dziur w ulicach a koniec kadencji i tak niedługo.

Dodaj ogłoszenie