Jerzy Janowicz wygrał turniej w Holandii

(bbb)
Jerzy Janowicz ma powody do radości
Jerzy Janowicz ma powody do radości Paweł Łacheta
Tenisista MKT Łódź Jerzy Janowicz udowadnia, że nieprzypadkowo był rozstawiony z numerem jeden w challengerze ATP w Scheveningen (z pulą nagród wynoszącą 42,5 tysiąca euro). Wygrał tam bowiem wszystkie mecze, pewnie zwyciężając.

Łodzianin pewnie pokonał w finale reprezentanta gospodarzy Matwe Middelkoopa 6:2, 6:2. Mecz trwał niespełna 53 minuty, a mierzący ponad dwa metry Polak po dwa razy w każdym secie przełamywał serwis rywala.
Janowicz, obecnie 109. w światowym rankingu ATP World Tour, dzięki triumfowi Scheveningen awansuje w poniedziałek po raz pierwszy w karierze do czołowej setki. Tym samym zapewnił sobie start bez konieczności przebijania się przez eliminacje w wielkoszlemowym turnieju US Open, który 27 sierpnia rozpocznie się w Nowym Jorku.