Jerzy Janowicz odpadł w ćwierćfinale

(b)
Jerzy Janowicz odpadł w piątek w 1/4 finału halowego turnieju ATP na twardych kortach w Sztokholmie (pula nagród 600 565 euro). Tenisista rozstawiony z numerem trzecim przegrał w dwie godziny i pięć minut z Łotyszem Ernestsem Gulbisem (nr 5.) 5:7, 6:4, 3:6.

Dwa pierwsze sety były wyrównane. Na otwarcie decydującego partii obaj tenisiści dość pewnie utrzymywali swoje serwisy. Jednak z tej reguły wyłamał się Janowicz, który w szóstym gemie pozwolił się przełamać. Gulbis nie wypuścił z rąk szansy i zwycięstwo zapewnił sobie już przy pierwszym z trzech meczboli przy własnym podaniu. Poprawił ich bilans na 3-2, w tym na "betonie" na 2-0.

Wcześniej 22-letni tenisista z Łodzi pokonał w drugiej rundzie (w pierwszej miał wolny los) Hiszpana Guillermo Garcię-Lopeza 6:2, 6:1, w ciągu 58 minut. Był to jego pierwszy mecz po sześciotygodniowej przerwie spowodowanej kontuzją kręgosłupa. Teraz uda się na kolejny turniej z cyklu ATP, który w poniedziałek rozpocznie się w Walencji.