Jerzy Janowicz mistrzem Polski!

Jerzy Janowicz na łódzkich kortach był najlepszy.
Jerzy Janowicz na łódzkich kortach był najlepszy. Paweł Łacheta
Jerzy Janowicz po raz pierwszy w karierze wywalczył tytuł mistrza Polski seniorów w tenisie ziemnym. Sukces odniósł na kortach MKT w Łodzi, w barwach którego 20-letni tenisista startował po raz pierwszy (przeniósł się z AZS Łódź).

Rozstawiony z nr 1 ,,Jerzyk'' w finale pokonał 7:6 (7-4), 4:6, 6:4 Andrieja Kapasia (nr 5). Mecz o złoty medal był bardzo zacięty, w pierwszym secie Janowicz wygrał w tie-breaku, w drugim prowadził już 4:1, by przegrać 4:6. Później przerwano mecz z powodu burzy, a po powrocie na kort łodzianin zwyciężył 6:4.
Wcześniej okazał się lepszy od Roberta Godlewskiego, Jakuba Jastrzębskiego, Mateusza Szmigiela i Dawida Olejniczaka. Jako świeżo upieczony mistrz Polski łodzianin w poniedziałek rozpocznie rywalizację w challenderze Polish Open w Sopocie.

W rywalizacji kobiet zwyciężyła rozstawiona z numerem 1 Paula Kania, która w finale pokonała 6:7, 6:2, 6:0 numer ,,dwa'' turnieju Karolinę Kosińską.