1/5
PKO Ekstraklasa. Za nami kolejka pod znakiem indywidualnych...

PKO Ekstraklasa. Za nami kolejka pod znakiem indywidualnych popisów. Dwóch snajperów skończyło mecze z dubletami na koncie, kolejny ustrzelił hat-tricka i dołożył do niego jeszcze asystę. Przegrała Legia Warszawa, która właściwie wypisała się z walki o tytuł. Dobre widowisko dała Pogoń Szczecin dzień po swoich urodzinach oraz Piast Gliwice, czyli zespół punktujący wiosną na poziomie ścisłej czołówki. Lechia Gdańsk po porażce z Cracovia jest już jedną nogą w 1 lidze...

W naszej jedenastce znajdziecie:
- młodzieżowca i dziesięciu seniorów
- pięciu Polaków, Białorusina, Fina, Hiszpana, Niemca, Rumuna i Słowaka
- po dwóch piłkarzy Cracovii i Korony Kielce, po jednym Górnika Zabrze, Jagiellonii Białystok, Piasta Gliwice, Pogoni Szczecin, Rakowa Częstochowa, Warty Poznań i Wisły Płock

2/5
Pierwszą bramkę wpuścił bardzo pechowo (rykoszet), przy...

Wyróżniony bramkarz: Konrad Forenc (Korona Kielce)

Pierwszą bramkę wpuścił bardzo pechowo (rykoszet), przy drugiej nie miał praktycznie szans. Za to w drugiej połowie już ze złamanym palcem u ręki dał prawdziwy popis bronienia. Dzięki niemu drużyna ugrała cenny punkt z Zagłębiem Lubin.

W naszej jedenastce po raz pierwszy w sezonie.

3/5
Arkadiusz Pyrka (Piast Gliwice) - Dobrze wypadł na tle...

Wyróżnieni obrońcy:

Arkadiusz Pyrka (Piast Gliwice) - Dobrze wypadł na tle Widzewa Łódź. W żaden sposób nie zestresował się głośną atmosferą. W drugiej połowie przypieczętował zwycięstwo golem na 3:0. W naszej jedenastce po raz drugi w sezonie.

Bogdan Racovitan (Raków Częstochowa) - Prawda, że nieoczywisty bohater? Dostał szansę i z Miedzią Legnica zdobył ładną bramkę, ustalającą wynik i chyba tez fakt, że wkrótce ogłosimy nowego mistrza Polski - spod Jasnej Góry! W naszej jedenastce po raz pierwszy w sezonie.

Paweł Jaroszyński (Cracovia) - Pewny w obronie, pomocny w ataku. Dzięki jego dośrodkowaniu udało się bardzo szybko, bo już w ósmej minucie napocząć Lechię Gdańsk. W naszej jedenastce po raz pierwszy w sezonie.

4/5
Rafał Wolski (Wisła Płock) - Krótko po rozpoczęciu zanotował...

Wyróżnieni pomocnicy:

Rafał Wolski (Wisła Płock) - Krótko po rozpoczęciu zanotował asystę, swoją ósmą w rozgrywkach. Potem groźnie atakował, ale piłka jak na złość nie chciała wpaść do siatki, o czym świadczy zresztą niebywały wynik mimo prowadzenia 2:0. W naszej jedenastce po raz siódmy w sezonie.

Marc Gual (Jagiellonia Białystok) - Najlepszy piłkarz kolejki. W zasadzie w pojedynkę dokonał remontady z Wisłą Płock. Strzelił trzy gole, po których zapisał asystę. Od teraz jest nowym współliderem strzelców z trzynastoma bramkami na koncie. W naszej jedenastce po raz trzeci w sezonie.

Lukas Podolski (Górnik Zabrze) - Jak kibice ryknęli, że trzeba grać, no to Poldi skrzyknął kolegów i zagrali. Jeszcze przed przerwą zaliczył asystę. Zespół gładko ograł Śląsk Wrocław. W naszej jedenastce po raz czwarty w sezonie.

Kamil Grosicki (Pogoń Szczecin) - Wiedział jak należy świętować urodziny klubu. Na 75-lecie zdobył bramkę z rzutu karnego, a po niej dorzucił jeszcze asystę, dzięki czemu drużyna wygrała ze Stalą Mielec. Może warto dać mu szansę w czerwcu w reprezentacji? W naszej jedenastce po raz szósty w sezonie.