ExpressIlustrowany.pl - aktualności Łódź, wiadomości Łódź

Menu
Jarzębski rusza do Chin! Niepełnosprawny kolarz z Pabianic...

Lila Sayed

2018-01-13 12:30

2018-01-13 12:30

Dodaj komentarz

Jarzębski rusza do Chin! Niepełnosprawny kolarz z Pabianic szykuje się na cztery wyprawy

Lila Sayed

2018-01-13 12:30

Niepełnosprawny kolarz z Pabianic szykuje się na cztery wyprawy. Latem zamierza pokonać trasę z Pekinu do Szanghaju.
Aż czterech wyzwań ma zamiar podjąć się Krzysztof Jarzębski, niepełnosprawy kolarz z Pabianic, w ciągu najbliższego pół roku.

Pierwsza z wypraw odbędzie się 23 kwietniu. Maratończyk postawił sobie za cel pokonać na rowerze ręcznym (napędzanym siłą bicepsów) pokonać tysiąc kilometrów w ciągu 40 godzin. Jarzębski będzie przemierzał drogi województwa łódzkiego.

Kilka dni później, bo już 5 czerwca, niepełnosprawny kolarz ma zamiar pokonać 100 kilometrów na zwykłym wózku inwalidzkim w czasie nie przekraczającym 7 godzin. Wyprawa odbędzie się na terenie powiatu pabianickiego.

Dokładna trasa kolejnej eskapady Jarzębskiego nie jest jeszcze sprecyzowana. Wiadomo na pewno, że będzie musiał przejechac 1600 km. Do wyboru są dwie opcje: Łódź - Frankfurt - Bruksela lub Werona -Brno - Łódź.

- Trasę wybiorą internauci - mówi sportowiec. - Choć osobiście wolałbym wybrać się do Brukseli. Droga jest zdecydowanie „spokojniejsza”.

Najwięcej egzotyki czeka mieszkańca Pabianic ostatnia z nadchodzących wypraw. W lipcu Maratończyk będzie przemierzał... Chiny. Z Pekinu do Szanghaju i z powrotem (260 km w jedną stronę) na handbike’u oraz z 20-kilogramowym obciążeniem - w taki sposób Krzysztof Jarzębski zaplanował sobie wakacje.

- W Chinach będzie ukrop. Temperatura o tej porze roku wynosi tam ok. 30 st. C - mówi. - Zupełnie mi to nie przeszkadza.

Sportowiec z Pabianic przez całą zimę ostro trenuje, żeby trzymać formę. Gdy pogoda pozwała ćwiczył pod chmurką. Jarzębski ma także do dyspozycji własną siłownię w piwnicy swojego bloku, gdzie ćwiczy na treneżerze. Zwykle zakład 1,5-kilogramowe obciążniki na ręce. Przejeżdża dziennie średnio ok. 60 kilometrów. Do tego dokłada ćwiczenia siłowe.

Jarzębski stracił nogi w wyniku choroby nowotworowej. Nie poddał się jednak i zaczął jeździć na wyczynowym rowerze. Ma za sobą kilkadziesiąt wypraw.

WIERSZYKI NA DZIEŃ BABCI, WIERSZYKI NA DZIEŃ DZIADKA, ŻYCZENIA DLA BABCI I DZIADKA
Botoks online. Gdzie oglądać Botoks w sieci
Listy do M. 3 online
Dni wolne 2018 [KALENDARZ DNI WOLNYCH 2018]
Niedziele handlowe 2018

Pogoda na Poniedziałek:

Czytaj treści premium w Expressie Ilustrowanym Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się