Janusz Niedźwiedź, trener Widzewa: Jestem rozczarowany tym, co działo się na boisku

W spotkaniu 18. kolejki piłkarskiej pierwszej ligi Widzew zremisował 2:2 z Sandecją Nowy Sącz. Oto co po meczu powiedział trener łódzkiej drużyny.

Janusz Niedźwiedź (trener Widzewa): Przede wszystkim patrząc na to, co działo się na boisku, to jesteśmy bardzo rozczarowani wynikiem, chociaż dobrze, że wyciągnęliśmy z 1:2 na 2:2 i to jeszcze grając w końcówce w dziesiątkę. W pierwszej połowie drużyna dobrze zareagowała na to, że ostatni mecz przegraliśmy - poza pierwszymi minutami, kiedy było jeszcze widać u zawodników brak pewności. Po paru minutach jednak się rozkręciliśmy i tylko sobie "zawdzięczamy" to, że nie strzeliliśmy 3-4 bramek, bo mogliśmy zamknąć ten mecz już w pierwszej połowie. Drugą zaczęliśmy źle, straciliśmy gola po VAR, długo to trwało, ale nie przystoi nam tracić takich bramek. Dużo pracujemy nad tym, żeby tworzyć swoje sytuacje, a rywal kopnie piłkę w pole karne i zdobywa gola. Później kolejny nasz błąd, dostajemy piłkę za plecy, tracimy bramkę i mecz wymyka się nam spod kontroli. W końcówce udało nam się wrócić, zawodnicy, którzy weszli na boisko odmienili grę i na końcu Paweł Tomczyk uratował wynik. Natomiast traktujemy ten rezultat jako stracone dwa punkty.

Mateuszowi Michalskiemu przydarzył się drobny uraz, będzie do naszej dyspozycji już w środę-czwartek. Nie będę oceniać pracy sędziów, to nie sędziowie nam dziś przeszkodzili, mieliśmy 95. minut na to, żeby strzelić pięć bramek i wygrać ten mecz, a tego nie zrobiliśmy.