Janusz Niedźwiedź, trener Widzewa: Coraz większa stabilizacja i lepsza gra

W spotkaniu 6. kolejki piłkarskiej 1 Ligi Widzew pokonał 4:2 Górnika Polkowice. Oto jak przebieg spotkania skomentował szkoleniowiec łódzkiej drużyny.

Janusz Niedźwiedź (trener Widzewa Łódź): Oglądaliśmy bardzo dobre spotkanie z obu stron. Trzeba powiedzieć, że Górnik także dobrze wyglądał na boisku. Przed meczem słyszałem, że będzie to łatwe spotkanie, bo są beniaminkiem. Jednak ich zwycięstwo z Arką nie było przypadkowe. W pewnych momentach napędzili nam strachu. Z kilku rzeczy na pewno jestem zadowolony. Przede wszystkim z tego, że udało nam się odwrócić losy tego meczu. Ponownie świetnie weszliśmy w pierwsze 15 minut. Wszystko wyglądało jak należy, ale brakowało goli. Nagle jeden wypad Górnika zakończył się straconą bramką, natomiast dosyć szybko się podnieśliśmy i potrafiliśmy wyprowadzić akcje, które przyniosły nam prowadzenie.

W drugiej połowie nasi zawodnicy dali też dobre zmiany. Znowu zrobiliśmy kolejne kroki, które pozwalają nam na coraz większą stabilizację i lepszą grę, nie tylko w ataku, ale i obronie. Zawsze powtarzamy, jest kilka elementów, które można poprawić. W tym meczu w pierwszej połowie był taki moment, gdy odzyskiwaliśmy piłkę i od razu oddawaliśmy ją rywalowi. To na pewno jest do poprawy. Nadzialiśmy się też na trzy, cztery kontrataki i byliśmy źle ustawieni względem przeciwników.