MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Janusz Niedźwiedź, trener piłkarzy Widzewa: To naprawdę był kawał dobrej piłki

Piłkarze Widzew Łódź sparingiem z Chojniczanką Chojnice (2:0) zakończyli pierwszą część przygotowań do drugiej części sezonu w ekstraklasie. Oto co po meczu powiedział szkoleniowiec łódzkiej drużyny.

Janusz Niedźwiedź, trener piłkarzy Widzewa: - Cieszy mnie bardzo dobra gra. Na początku pierwszej połowy jeszcze szukaliśmy naszego rytmu, natomiast dalsza część meczu to naprawdę kawał dobrej piłki. Można być bardzo zadowolonym pomimo ogromnego mrozu, który panuje. Mogliśmy się pewnie pokusić jeszcze o dwie, trzy bramki. Czyste konto też cieszy, choć przeciwnik stworzył sobie też przynajmniej dwie bardzo dobre sytuacje. Są więc jeszcze elementy, nad którymi trzeba popracować.
- Mieliśmy bardzo komfortowe warunki. Żałujemy oczywiście, że nie mogliśmy zagrać na miejscu, żeby kibice mogli też zobaczyć mecz, ale z racji opadów sparing w Łodzi nie byłby możliwy do rozegrania. Ważne jest również, że nikt nie odniósł meczu kontuzji.

-Gol Łukasza Zjawińskiego, oprócz tego, że był potrzebny to jeszcze był bardzo piękny. Mam nadzieję, że da mu kopa. Tak jak Mato Milos dostał energetycznego kopa po tym trafieniu w Kielcach i wygląda teraz naprawdę bardzo dobrze. Tak samo wierzymy, że ta bramka poniesie Zjawińskiego. Trzeba być dzadowolonym z wielu zawodników. W drugiej połowie graliśmy siedmioma młodzieżowcami, w tym dwoma testowanymi. Pokazali się z dobrej strony.

- Podnieśliśmy nasze obciążenia i chcemy je utrzymać. W kolejnym okresie będą również takie dni, kiedy zawodnicy będą odpoczywać, ale większość tych dni będzie wypełnionych pracą. Do regularnego drużynowego treningu wrócimy 3 stycznia.