Janowicz w finale Indian Wells

-
Jerzy Janowicz
Jerzy Janowicz Krzysztpf Szymczak
Po porażce w trzeciej rundzie gry singlowej, najlepszy polski tenisista łodzianin Jerzy Janowicz skupił się na rywalizacji deblowej. W parze z 27-letnim Filipińczykiem Treatem Hueyem awansował do finału turnieju ATP. Na twardych kortach w Indian Wells panowie pokonali dwójkę austriacko-brazylijską Alexander Peya - Bruno Soares 7:5, 1:6, 12-10.

W pierwszym meczu polsko-filipińska para pokonała Rumuna Victora Hanescu i Niemca Franka Mosera 6:4, 6:4. Dość sporą niespodzianką był triumf w kolejnym występie. Jurek i mierzący 178 centymetrów Treat byli lepsi od braci Andy i Jamie Murray. "Polski" debel wygrał 6:3, 7:5. W ćwierćfinale spotkali się z Jamesem Blakem i Mardym Fishem ze Stanów Zjednoczonych. W dwóch setach zwyciężyli 7:5, 6:2 - podaje onet.

Rywalami w walce o finał byli Austriak Alexander Peya i Brazylijczuk Bruno Soares.Pierwsza partia była niezwykle wyrównana, a polsko-filipińska para wygrała 7:5. Drugi set to zdecydowana przewaga rywali. O wszystkim zadecydował zatem super tie-break.
Jerzy i Treat przegrywali w nim już 1-4, by potem zdobyć sześć punktów z rzędu. Rywale mieli jednak dwie piłki meczowe. Najpierw przy stanie 9-8 przy serwisie Peyi, a potem przy wyniku 10-9, ale wtedy podanie było po stronie "naszego debla". Trzy ostatnie punkty wygrali Janowicz i Huey (12-10).

Teraz w finale ich przeciwnikami będzie najlepsza para świata: amerykańscy bliźniacy Bob i Mike Bryan. Oni w ćwierćfinale pokonali Łukasza Kubota i Serba Janko Tipsarevica, a w walce o finał okazali się lepsi od dwójki meksykańsko-amerykańskiej Santiago Gonzalez - Scott Lipsky 6:4, 4:6, 11-9.