Janowicz poległ w walce z weteranem

Redakcja
Nie tak miało być. 14 zawodnik światowych list - Jerzy Janowicz - miał już kroczyć od sukcesu do sukcesu. Tymczasem...

Jerzy Janowicz już w I rundzie odpadł z turnieju ATP Masters 1000 w Cincinnati. Rozstawiony z numerem 16. Polak przegrał z doświadczonym Amerykaninem 33-letnim Jamesem Blakiem w dwóch setach 1:6, 5:7. Mecz trwał godzinę i 22 minuty.

Amerykanin nie wahał się po meczu okazywać radości z tego triumfu, a miał się z czego cieszyć. Odniósł pierwsze od listopada 2011 roku zwycięstwo nad zawodnikiem z czołowej "20" rankingu, pokonał wtedy Mardy'ego Fisha, wówczas dziewiątą rakietę, ale mecz trwał... jeden gem, bowiem Fish skreczował po kilku minutach gry.

Janowicz nie opuszcza jeszcze Cincinnati. Wspólnie z Łukaszem Kubotem wystąpi w turnieju gry podwójnej. W I rundzie polska para trafiła na duet niemiecko-serbski Philipp Kohlschreiber / Janko Tipsarević, a pojedynek ten zostanie rozegrany w środę.