Janowicz odpadł

h
Jerzy Janowicz po porażce w trzeciej rundzie z Niemcem Florianem Mayerem 5:7, 2:6, 2:6 został wyeliminowany z wielkoszlemowego turnieju tenisowego Australian Open na twardych kortach w Melbourne.

Spotkanie trwało 98 minut. 23-letni Polak, który był rozstawiony z numerem 20., tylko w pierwszym secie toczył wyrównaną walkę z niżej notowanym (37. ATP Tour), ale świetnie dysponowanym i lepiej przygotowanym fizycznie siedem lat starszym rywalem.

Był to trzeci pojedynek tych tenisistów; wszystkie wygrał Mayer, wcześniej m.in. w trzeciej rundzie wielkoszlemowego Wimbledonu w 2012 roku.