Janowicz - Ferrer. Goliat uległ Dawidowi

Jerzy Janowicz nie zawiódł
Jerzy Janowicz nie zawiódł paweł łacheta
Piękny sportowy sen trwał długo. Tenisista MKT wystąpił w turnieju życia, ale niestety nie zdołał postawić kropki nad i. W finale przegrał z piątym zawodnikiem świata Davidem Ferrerem 4:6, 3:6.

Był to pojedynek Davida (175 cm wzrostu Ferrera) z Goliatem (204 cm Janowicza). Starcie rutyny i doświadczenia z czupurną młodością. 22-letni łodzianin jest o osiem lat młodszy od rywala. Niestety, tym razem spokój i doświadczenie rywala miały kolosalne znaczenie.
W pierwszym secie trwała wyrównana walka do stanu 4:4. Niestety Janowicz przegrał swoje podanie i całego seta. W drugim łodzianin obok fenomenalnych zagrań, miał fatalne. Walczył ambitnie, ale grał nierówno, popełniał podwójne błędy serwisowe, niewiele mógł wskórać. A początek seta zapowiadał wielkie emocje. Janowicz przełamał serwis rywala, prowadził 2:1. Potem, niestety, było już gorzej. Jeszcze przy stanie 3:4 zawodnik MKT podjął walkę, ale kolejny błąd serwisowy odebrał mu szansę na punkt, natchnął natomiast rywala wiarą w sukces.
W czterech meczach prezd finałem w Paryżu Ferrer spędził na korcie 6 godzin i 34 minuty. Z kolei siedem pojedynków Janowicza (pięć w turnieju głównym i dwa w kwalifikacjach) trwało w sumie 10 godzin i 36 minut. To też miało wpływ na przebieg decydującego starcia.
- Znowu spałem krótko, tym razem cztery godziny. Nie jestem maszyną, ale jestem dumny z siebie - powiedział po finale Polak - Ten turniej dał mi oczywiście wiele pewności siebie na nowy sezon. Marzę, żeby być w pierwszej dziesiątce na świecie. To mój cel
Jakby na to patrzeć, fachowcy i światowe agencje rozpływają się w zachwytach nad rewelacyjnym Polakiem. - Jego styl jest bogaty, Janowicz potrafi uderzać pił. kę na wiele różnych sposobów. Świetnie porusza się po korcie, jego woleje są solidne i pewne, a jego forhend wprawia piłkę w drżenie - opisuje sposób grania Jerzyka hiszpańska agencja EFE.
22-letni Janowicz otrzyma 25 punktów za przebrnięcie kwalifikacji oraz 600 punktów za awans do finału. Pozwoli to prawdopodobnie Polakowi awansować na 26. miejsce w rankingu ATP (przed turniejem Jerzyk jest 69.). Łodzianin zarobił w Paryżu 235 tysięcy euro, jego finałowy rywal aż 479 tys. Przed turniejem Hiszpan miał na koncie 15 671 454 dolarów, Polak... 351 972.