Janowicz awansował do II rundy Australian Open. Nie bez trudu

(b)
Jerzy Janowicz
Jerzy Janowicz Paweł Łacheta
Jerzy Janowicz pokonał reprezentanta gospodarzy Jordana Thompsona 1:6, 4:6, 6:4, 6:2, 6:1 i awansował do drugiej rundy wielkoszlemowego turnieju tenisowego Australian Open, który dziś rozpoczął się w Melbourne. Mecz trwał trzy godziny i 16 minut.

Rozstawiony z numerem 20. Janowicz przegrywał z 19-letnim Australijczykiem już 0:2 w setach, ale wyszedł z opresji. Decydujący był trzeci set, którego wygrał po 52 minutach. W czwartej i piątej partii jego przewaga była bezdyskusyjna.

Thompson zajmuje 319. pozycję w rankingu światowym i nigdy wcześniej nie rozegrał żadnego spotkania w imprezach ATP. W Melbourne wystąpił dzięki tzw. dzikiej karcie.

W drugiej rundzie rywalem Janowicza będzie Hiszpan Pablo Andujar.