Jan Szturc: Kamil stanie na podium

  Jan Szturc: Kamil stanie na podium

  m.st

  Express Ilustrowany

  Express Ilustrowany

  Jan Szturc

  Jan Szturc ©Archiwum

  - Nie lubię bawić się w wyrocznię, ale dobra forma Kamila Stocha pozwala mieć nadzieję, że w ten weekend stanie on na podium w rozgrywanych na norweskiej skoczni Vikersund mistrzostwach świata w lotach narciarskich - uważa trener Jan Szturc, pierwszy opiekun szkoleniowy Adama Małysza.
  Jan Szturc

  Jan Szturc ©Archiwum

  Jan Szturc
  - Powiem nawet, że można go uznać za jednego z faworytów do zdobycia złotego medalu. Kamil, co już nieraz udowodnił, czuje się dobrze na mamucich skoczniach, które pozwalają czołowym "lotniarzom" do maksimum wykorzystać siłę nóg na progu skoczni, jak i wysokie umiejętności techniczne w trakcie samego lotu. Te zalety Stoch już posiada, a ponadto dysponuje odwagą i walecznym sercem.
  Wierzę też, że niepoślednią rolę w tych mistrzostwach odegra Piotr Żyła, reprezentant Wisły-Ustronianki. gdzie od wielu lat jestem opiekunem szkoleniowym skoczków narciarskich. Piotrek nie jest talentem na miarę Adama Małysza, ale w tym sezonie jest w dobrej dyspozycji i powinien znaleźć się co najmniej w drugiej dziesiątce najlepszych skoczków świata w lotach narciarskich.

  Czytaj treści premium w Expressie Ilustrowanym Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo