Jan Szturc: Jest godny następca

  Jan Szturc: Jest godny następca

  m.st

  Express Ilustrowany

  Aktualizacja:

  Express Ilustrowany

  Jan Szturc

  Jan Szturc ©Archiwum

  - Sprawdza się, że Kamil Stoch jest godnym następca Adama Małysza - uważa trener Jan Szturc, pierwszy wychowawca naszego Orła z Wisły.
  Jan Szturc

  Jan Szturc ©Archiwum

  - Potwierdził swym bardzo udanym występem na mamuciej skoczni w Oerstdorfie, zarówno w konkursie indywidualnym, jak i w drużynowym - uważa Sztur. - Okazało się również, że Łukasz Kruczek, trener kadry narodowej naszych skoczków narciarskich, dochował się całkiem przyzwoitego zespołu, który wczoraj zajął szóste miejsce w konkursie drużynowym.
  W ten weekend na skoczni w szwedzkiej miejscowości Vikersund rozegrane zostaną mistrzostwa świata w lotach narciarskich. Wprawdzie Kamil Stoch twierdzi, że w tej konkurencji jest spora grupa rywali lepszych od niego, ale to, jak go znam, przemawia przez niego skromność. Bo jestem zdania, że Kamila stać na to, aby i na skoczni w Vikersund walczyć, jak równy z równym, z najlepszymi na świecie. Jestem też przekonany, że w Vikersund w lepszej dyspozycji, aniżeli w Obersdorfie, będzie Piotr Żyła wychowanek Wisły Ustroanianki, który ma silne wybicie i potrafi lecieć daleko.

  Czytaj treści premium w Expressie Ilustrowanym Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo