MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Jan Kałusowski, MKS Trójka, najlepszy na łódzkiej pływalni

Jan Kałusowski
Jan Kałusowski Fot. PAP/Marian Zubrzycki
Paulina Peda (AZS AWF Katowice) i Jan Kałusowski (MKS Trójka Łódź) zwyciężyli w finałowych zawodach pływackich Arena Grand Prix Polski w Łodzi.

Kałusowski, zawodnik Trójki Łódź, był najszybszy na wszystkich dystansach stylem klasycznym.

Dwa kolejne miejsca na podium w końcowej klasyfikacji finałowej imprezy zajęli Kamil Sieradzki (AZS AWF Katowice) i Krzysztof Chmielewski (Muszelka Warszawa).

W klasyfikacji generalnej GP pierwsze miejsce zajął specjalizujący się w stylu grzbietowym Masiuk, który w cyklu GP - podobnie jak Piskorska - wygrał zawody w Lublinie i Warszawie. Za 19-latkiem zostali sklasyfikowani Adrian Jaśkiewicz (UKS G-8 Bielany Warszawa) i Jakub Majerski (AZS AWF Katowice).

Na 50-metrowym basenie w akademickim kompleksie Zatoka Sportu od soboty rywalizowało ponad 300 zawodników z 62 klubów.