Jakub Kraska. Pływacki wojownik dokonał historycznego...

  Jakub Kraska. Pływacki wojownik dokonał historycznego wyczynu

  pas

  Express Ilustrowany

  Aktualizacja:

  Express Ilustrowany

  Jakub Kraska. Pływacki wojownik dokonał historycznego wyczynu
  1/2
  przejdź do galerii
  Wybitna polska pływaczka Otylia Jędrzejczak przyznała, że mistrzem sztafety 4x100 dowolnym, która zdobyła brązowy medal mistrzostw Europy był zawodnik AZS Łódź Jakub Kraska.
  Słowa Otylii nie dziwią. Wychowanek Piątki Konstantynów dystans pokonał w 48,07 s, najszybciej ze wszystkich Polaków. Nigdy wcześniej polska sztafeta nie stanęła na podium którejś z najważniejszych pływackich imprez!
  Cieszy mnie, że ja 18letni młody człowiek, tworzą historię polskiego pływania mówi Jakub. To mnie strasznie napędza, motywuje do jeszcze bardziej wytężonej pracy. To wszystko by się nie udało, gdyby nie wsparcie i życzliwość moich nauczycieli z XXXIII LO na Retkini.
  Trener medalisty Maciej Hampel mówi wprost: Ten medal to ogromny sukces osiągnięty po trudnych przygotowaniach i nieudanym starcie w mistrzostwach Europy juniorów. Przeanalizowaliśmy dokładnie ten występ, wyciągnęliśmy wnioski, człowiek uczy się na błędach i tak właśnie się stało. Kuba przystępował do rywalizacji seniorów spokojny, z chłodną głową i to też zaprocentowało. On ma charakter wojownika, lubi sportową walkę o każdy centymetr, ułamek sekundy i tego doświadczył w zmaganiach sztafet. Medalista i jego trener dostaną nagrodę z urzędu miasta. Wierzymy, że wszyscy będą im teraz chcieli nieba przychylić, w tym ci, którzy nie dali im trenować w Zatoce Sportu, co jest kolejnym łódzkim sportowym absurdem. Kuba jest pierwszym łodzianinem, który wywalczył medal zawodów najwyższej rangi na długim basenie. Mamy dwójkę pływackich olimpijczyków. To Aleksandra UrbańczykOlejarczyk i Filip Wypych, którzy byli na igrzyskach w Rio de Janeiro. Teraz wielką szansę dołączenia do nich ma Jakub.

  W Olsztynie Oświęcimiu i w Łodzi  do końca września kadra juniorów w pływaniu przygotowywać się będzie do startu w Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich Buenos Aires. W kadrze są: Aleksandra Knop (UKS 190) Jakub Kraska (AZS) Jan Kałuskowski (MKS Trójka) oraz trenerzy Maciej Młynarczyk – trener główny i Maciej Hampel.
  Reprezentacja do lat 18 w hokeju na trawie też przygotowuje się do Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich . O wyjazd do Argentyny walczą zawodniczkiKS Hokej Start Brzeziny: Oliwia Kucharska, Dżesika Mazur i Magdalena Pabiniak.

  Czytaj treści premium w Expressie Ilustrowanym Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo