Jak zrobić własne kartki świąteczne?

Materiał informacyjny
Święta zbliżają się wielkimi krokami. To najbardziej wyjątkowy okres roku – nie tylko ze względu na prezenty, którymi się wymieniamy, ale przede wszystkim z uwagi na niesamowitą atmosferę tego czasu. Rodzinną, pełną miłości i innych pozytywnych emocji. Jednym z elementów, które ją budują, jest składanie życzeń. Możesz to zrobić nie tylko osobiście, ale także w tradycyjny sposób, a więc wysyłając własne kartki świąteczne. Zobacz, dlaczego warto i jak je przygotować!

Czy wiesz, że tradycja wysyłania kartek świątecznych sięga pierwszej połowy XIX wieku? To właśnie wtedy, a dokładniej w 1843 roku, powstała pierwsza drukowana kartka z życzeniami świątecznymi. Miało to miejsce w Anglii, a pocztówka przedstawiająca rodzinę przy świątecznym stole kosztowała 1 szylinga. Zapoczątkowana na Wyspach Brytyjskich tradycja rozprzestrzeniła się bardzo szybko – zarówno na całą Europę, jak i za Ocean Atlantycki. Dlaczego? Ponieważ kartki świąteczne pozwalały przekazać ciepłą, przyjazną wiadomość świąteczną nawet na dużą odległość.

Czy wysyłanie kartek świątecznych ma sens w XXI wieku?

Możesz pomyśleć, że w dzisiejszych czasach, kiedy komunikacja nawet na duże odległości jest możliwa w mgnieniu oka – mamy przecież Internet – kartki świąteczne przestają być potrzebne. Warto jednak pamiętać, że takie pocztówki są czymś więcej niż np. telegram, który przed laty służył do szybkiego przekazywania informacji.

Nie chodzi wyłącznie o przesłanie komunikatu informacyjnego, ale ciepłych życzeń. Kartka świąteczna jest sposobem na wyrażenie emocji i stworzenie sentymentalnego, pięknego przekazu. To również niezwykła pamiątka, która nawet po latach może wywołać określone wspomnienia.

Dlatego nawet w erze Messengera, WhatsAppa i poczty elektronicznej warto je przygotowywać. Zwłaszcza że dzisiaj możesz w pełni spersonalizować swoją kartkę świąteczną.

Kartki świąteczne ze zdjęciem – wyjątkowy sposób na złożenie życzeń

Aby kartka świąteczna w nowoczesnych czasach nabrała wyjątkowego znaczenia i zawierała w sobie ładunek emocjonalny, który jest oczekiwany, warto ją przygotować samodzielnie. Ale spokojnie. Jeśli nie masz talentu plastycznego, nic nie szkodzi. Masz jedno lub kilka zdjęć rodzinnych, które mogą trafić na taką pocztówkę? W takim razie dysponujesz wszystkim, czego potrzeba, aby stworzyć wyjątkowe, własne kartki świąteczne.

To takie, których nie kupisz w żadnym sklepie. To one wywrą największe wrażenie, ponieważ odbiorca będzie miał pewność, że otrzymuje coś niepowtarzalnego i przygotowanego z myślą o nim. Co najważniejsze, wcale nie musisz się głowić, jak stworzyć ich projekt oraz gdzie je wydrukować – w tym pomoże Ci Empik Foto.

Jak zrobić kartki świąteczne ze zdjęciem?

Tak naprawdę, aby przygotować kartki świąteczne ze zdjęciem, potrzebujesz tylko… samych fotografii i, oczywiście, ogólnego pomysłu na to, jaki przekaz ma nieść za sobą taka pocztówka. Samo dopracowanie projektu oraz złożenie zamówienia zajmą Ci niewiele czasu.

Co może trafić na własne kartki świąteczne? Możliwości jest całe mnóstwo. Umieść na takich pocztówkach np.:

  • rodzinną fotografię – możecie mieć na niej np. założone czapki Mikołajów, aby było zabawniej i bardziej świątecznie,
  • zdjęcie Twojej choinki lub samodzielnie stworzonego stroika świątecznego – na pewno w zbiorach zdjęć na komputerze, smartfonie czy w social mediach masz choć jedno!
  • fotografię świątecznych przysmaków – może udało Ci się już przygotować aromatyczne, pięknie zdobione pierniczki albo inny, typowo bożonarodzeniowy smakołyk?
  • zdjęcie Twojego dziecka w czapce Mikołaja lub stroju elfa – wywoła uśmiech nawet największego ponuraka!

Gdy już wybierzesz to jedno, jedyne zdjęcie, czas pójść o krok dalej. Jak zrobić własne kartki świąteczne na Empik Foto?

  1. Wybierz format kartki oraz jej typ – może to być pojedyncza kartka albo składana, w której znajdzie się więcej miejsca na umieszczenie życzeń. Pamiętaj, że mogą one zostać już nadrukowane na każdy z kartoników.
  2. Znajdź odpowiedni szablon kolorystyczny – bardziej elegancki, a może zabawny? Wybór należy do Ciebie.
  3. Załaduj zdjęcia i dopracuj projekt graficzny zgodnie ze swoją koncepcją. Pamiętaj, że możesz dodać także napisy.
  4. Ustal liczbę kartek, której potrzebujesz – pamiętaj, że warto je wysłać do wszystkich bliskich.
  5. Potwierdź zamówienie.

Tak niewiele wystarczy, aby powstały niezwykłe kartki świąteczne. Takie, które wniosą powiew świeżości do tradycji, a jednocześnie przywołają moc pozytywnych wspomnień powiązanych z tym niezwykłym okresem roku.

Kiedy wysyłać kartki świąteczne?

Kartki świąteczne ze zdjęciem warto przygotować i wysłać z odpowiednim wyprzedzeniem. Pamiętaj, że w okresie Świąt poczta może być obciążona bardziej niż zazwyczaj. Dlatego dobrym pomysłem jest ich wrzucenie do skrzynki najpóźniej na ok. 2 tygodnie przed Bożym Narodzeniem. Możesz również wręczyć je osobiście – nawet podczas kolacji wigilijnej. To drobny upominek, który będzie zawsze w dobrym tonie!

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Dodaj ogłoszenie