Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Do wyborów pozostało

  • 00dni
  • 03godz.
  • 35min.
Odwiedź serwis wyborczy 

Jak wypożyczyć rower miejski? KROK PO KROKU

Krzysztof Spychała
Ekran terminala poprowadzi nas przez kolejne etapy
Po przeprowadzeniu rejestracji i zasileniu konta kwotą minimum 20 zł (pamiętajmy, że zawsze musimy mieć tam nie mniej niż 10 złotych) możemy już wypożyczyć rower.

* Terminal nas poprowadzi
* Na przejażdżkę możemy się wybrać nawet w cztery osoby

Na dotykowym ekranie terminala wybieramy opcję „Wypożyczenie/Zwrot” i dalej postępujemy zgodnie z kolejno wyświetlanymi komunikatami: wrowadzamy nasz numer telefonu, PIN otrzymany przy rejestracji oraz numer roweru, który chcemy wypożyczyć w danej stacji. Na ekranie wyświetli się potwierdzenie wypożyczenia, a także czterocyfrowy kod do obejmy (linki) - musimy go zapamiętać, bo może się przydać, gdy będziemy chcieli na chwilę unieruchomić rower np. przed sklepem.

Możemy również skorzystać z interaktywnej mapy. Dotknięcie ikonki stacji powoduje wyświetlenie informacji o liczbie wolnych rowerów i stanowisk.

Jeżeli ściągniemy na nasz smartfon aplikację Nextbike, wypożyczenie roweru będzie jeszcze łatwiejsze, bo nie musimy nawet podchodzić do terminala. Wystarczy wpisać numer pojazdu (lub zeskanować kod QR z naklejki informacyjnej, znajdującej się na każdym rowerze), a elektrozamek sam się zwolni. W dodatku mapkę stacji mamy dosłownie pod ręką. Z poziomu aplikacji możemy również sprawdzić stan konta, zgłosić problem lub połączyć się z infolinią.

Niezależnie od tego, jak wypożyczamy rower, musimy pamiętać, że bezpłatne jest tylko pierwsze 20 minut i lepiej nie odliczać czasu co do sekundy. Ale po odstawieniu pojazdu w stacji możemy natychmiast wziąć kolejny, powtarzając procedurę. Na nasze konto możemy jednocześnie wypożyczyć nawet cztery rowery, więc rodzinna przejażdżka nie będzie problemem.

Cennik ŁPR

* Opłata inicjalna (przy zakładaniu konta) 20 zł

* do 20 minut 0 zł

* 21-60 minut 1 zł

* druga godzina 3 zł

* trzecia i każda kolejna godzina 5 zł

Minimalny stan konta umożliwiający korzystanie z roweru to 10 złotych.

Opłata za jednorazowe wypożyczenie jest sumą należności za kolejne przedziały czasowe, np. koszt 150- minutowego wypożyczenia wynosi 8 zł.

MAJÓWKA 2016. JAK SĄ CZYNNE SKLEPY W MAJÓWKĘ?

Wideo

Komentarze 3

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

p
pikol

Indiany sa lekkie i mają dobry osprzęt, to dla mnie najważniejsze akurat.

g
glid

Akurat jak dla mnie z ME lepsze są besty. MAm już drugi model i w takiej cenie nie wyobrażam sobie czegoś lepszego. zresztą nazwa marki zobowiązuje :)

p
pikol

oo, dobrze, bo zawsze mnie to odstraszało, aż tak ze poszełem na promocję do media expert i kupiłem indiane.

Dodaj ogłoszenie