Jak wybrać najlepsze miejsce do siedzenia w samolocie [PORADNIK]

(IZJ)
Wybór właściwego miejsca w samolocie oznacza komfort  podczas lotu.
Wybór właściwego miejsca w samolocie oznacza komfort podczas lotu. Łukasz Kasprzak
Podczas rezerwowania miejsca w samolocie należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Wskazówek na temat tego, na co zwrócić uwagę, udzielają eksperci z serwisu Tanie-Loty.pl: Na miejscu przy oknie możliwe jest podziwianie widoków i oparcie zmęczonej głowy o ścianę. Nikt nie przeszkadza wstawaniem. Problemem jest przeciskanie się przed współpasażerami, w przypadku konieczności skorzystania z toalety lub potrzeby rozprostowania kości.

* Przy oknie, przy przejściu, na przodzie czy na tyle pokładu, a może przy wyjściu ewakuacyjnym?

Miejsce przy przejściu umożliwia swobodne poruszanie się po samolocie, wyciągnięcie nóg w trakcie lotu i otrzymanie wolnej przestrzeni z jednej strony. Niestety trzeba wówczas przepuszczać osoby siedzące obok, więc zaśnięcie może być problematyczne. Dodatkowym minusem jest usytuowanie takich miejsc pod półkami na bagaż. Istnieje ryzyko, że jakiś nieuważny współpasażer zrzuci nam na głowę czyjąś ciężką walizkę.

Na środkowym fotelu każdy może nas szturchać, nie ma na czym oprzeć głowy, ani tym bardziej wyciągnąć nóg.

Wybieraj miejsca z przodu samolotu, jeśli zależy ci na spokoju. Jest tam najciszej, ponieważ znajdują się one przed wytwarzającymi hałas silnikami. Mogą być tam jednak odczuwalne turbulencje, zwłaszcza podczas zmian wysokości. Miejsca w środku samolotu są głośniejsze, ale mniej narażone na wstrząsy, dlatego podróż przebiega mniej stresująco. Unikaj foteli z tyłu: jest tam zarówno głośno, jak i mocniej odczuwa się turbulencje.

Na fotelach przy ściankach działowych jest więcej miejsca na nogi, ale trzeba pamiętać, że takie fotele są przydzielane często rodzicom z dziećmi. To wiąże się z brakiem spokoju w trakcie lotu. Poza tym dodatkowa przestrzeń na nogi jest możliwa tylko wtedy, kiedy ścianka znajduje się przed tobą.

Fotele przy wyjściach ewakuacyjnych oferują dodatkowe miejsce na nogi. Minusem jest w ich przypadku brak możliwości umieszczenia jakiegokolwiek bagażu pod fotelem oraz fakt, że mogą znajdować się przy samolotowej „kuchni”, gdzie jest głośno i ruchliwie.

JELCZ CHRUP CHRUP KARTOFEL [OPINIE, MENU] MAGDA GESSLER
JELCZ CHRUP CHRUP KARTOFEL
OLIMPIADA W RIO 2016. KIEDY GRAJĄ POLACY [HARMONOGRAM]
POZDROWIENIA Z WAKACJI, POZDROWIENIA SMS

ŻYCZENIA, WIERSZYKI NA ROCZNICĘ ŚLUBU [KRÓTKIE]
[ZOBACZ TEŻ FILM Miała 3,5 promila alkoholu we krwi w czasie porodu 9autor x.news/TVN24)

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ TEŻ FILM Miała 3,5 promila alkoholu we krwi w czasie porodu 9autor x.news/TVN24)