Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź wyniki wyborów w Twoim okręgu

Jak się zarejestrować i założyć rowerowe konto. CO ROBIĆ KROK PO KROKU

Krzysztof Spychała
Dokonujemy tego na stronie www.lodzkirowerpubliczny.pl, gdzie wybieramy przycisk „Rejestracja” (fot. nr 1) i wypełniamy formularz. Podajemy swoje dane, numer telefonu, najlepiej komórkowego, bo dostaniemy na niego SMS-a z hasłem do konta, i adres e-mail (fot.2).

* Można to zrobić przez internet albo bezpośrednio przy terminalu
* Telefon komórkowy nie jest niezbędny, ale z nim będzie dużo wygodniej.
* Zanim wsiądziemy na miejski rower, musimy zarejestrować się i aktywować swoje konto.

UWAGA: dane muszą być prawdziwe, bo będą weryfikowane. Po otrzymaniu SMS-a z 6-cyfrowym kodem PIN wracamy na stronę główną i klikamy na przycisk „Logowanie”. Wpisujemy swój numer telefonu podany przy rejestracji i PIN (fot.3), klikamy „Zaloguj” i trafiamy na stronę „Twoje konto”. Początkowo ma ono status „nieaktywne”, musimy więc dokonać wpłaty. Wybieramy link „Doładuj konto” (fot.4). Tu nas czeka wybór sposobu płatności - osobiście z Blika nie korzystam, więc kursorem myszy najechałem na „Przejdź do płatności tpay.com” (fot.5). W następnym oknie wybieram „Szybki przelew tradycyjny. Księgowanie on-line”. Z lewej strony mamy dane do przelewu, które możemy skopiować po zalogowaniu się do własnego konta bankowego.

Trzeba koniecznie zwrócić uwagę, by w tytule naszego bankowego przelewu podać kod, który pokazuje się jako tytuł płatności z lewej strony (zaczyna się od TR-...). Po kilku minutach widoczny (także z lewej) status wpłaty powinien się zmienić. Gdy przelew przejdzie, konto użytkownika ŁRP stanie się aktywne. Pojawi się na nim również informacja o dokonanej transakcji, dostaniemy ją też na podany podczas rejestracji adres e-mail.

Rejestracji można dokonać również przy terminalu (potrzebna będzie karta płatnicza), poprzez aplikację Nextbike na smartfony albo kontaktując się z infolinią.

Przy logowaniu podajemy swój numer telefonu i PIN, który otrzymaliśmy SMS-em.
Konto początkowo jest nieaktywne.
Trzeba je doładować.
Konto doładujemy Blikiem lub tpayem.

MAJÓWKA 2016. JAK SĄ CZYNNE SKLEPY W MAJÓWKĘ?

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ FILM Czy czeka nas rewolucja technologiczna? (autor x-news/Dzień Dobry TVN)