Jak przewozić zwierzęta, żeby nie dostać mandatu

mj
Większość posiadaczy zwierząt często z nimi podróżuje. Trzeba jednak liczyć się z tym, że pupil na wakacjach może zachorować. Do nieszczęśliwego zdarzenia może dojść już w drodze na wymarzony odpoczynek. Ważne, by upewnić się w jaki sposób przewozić zwierzaka. Za nieprawidłowe przewożenie zwierzaka można dostać mandat.

- Wyjazd z pupilem wymaga od właściciela zarówno dyscypliny, jak i dokładnego planu podróży. Warto zadbać nie tylko o komfort podróżowania, ale również o bezpieczeństwo. Przed wyjazdem powinniśmy zapoznać się z przepisami dotyczącymi przewozu zwierząt oraz warunkami ich ubezpieczenia. Jeśli dojdzie do wypadku samochodowego, w którym ucierpiał nasz pupil, odpowiednia umowa ubezpieczenia zapewni pokrycie kosztów transportu np. do lekarza weterynarii lub kosztów leczenia po wypadku - podkreśla Marek Dmytryk, zastępca dyrektora Biura Ubezpieczeń Detalicznych Gothaer TU SA.

Należy zadbać, by zwierzak nie przeszkadzał w prowadzeniu auta. Powinniśmy unikać przewożenia go w na fotelu obok kierowcy lub na kolanach. Tylne siedzenie jest lepszym miejscem. W przypadku samochodów kombi warto oddzielić kratką przestrzeń bagażową. Dobrym rozwiązaniem dla małych pupili jest zamykany koszyk, a

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ FILM Przegląd informacji z Polski