Jak przetrwać walentynki? Praktyczny PORADNIK dla singli. 7...

  Jak przetrwać walentynki? Praktyczny PORADNIK dla singli. 7 sprawdzonych sposobów na 14 lutego

  a.w.

  Express Ilustrowany

  Aktualizacja:

  Express Ilustrowany

  7 sprawdzonych sposobów na Walentynki.
  1/10
  przejdź do galerii

  7 sprawdzonych sposobów na Walentynki.

  Przede wszystkim nie daj się wciągnąć w ckliwą narrację o tym, że każdy musi kiedyś znaleźć swoją drugą połówkę i spędzić z nią ten jeden, szczególny dzień w roku. Nie wpadaj też w pułapkę zatapiania smutków. Znajdź własny, bezpieczny, sposób na spędzenie walentynek z dala od komercyjnej propagandy. Zobacz 7 sprawdzonych sposobów na Walentynki i wybieraj do woli.
  Walentynki są jak sylwester. Wśród znajomych istnieje przekonanie, graniczące z pewnością, że ten dzień trzeba spędzić na randce z nową miłością, wieloletnim partnerem czy małżonkiem. Przed walentynkami w przestrzeni publicznej, marketach, mediach i internecie panuje miłosne szaleństwo. Sklepy stacjonarne zalewa czerwona fala serduszek, sklepy internetowe organizują promocje dla par. Biblioteki i salony prasowe wyciągają na widok tytuły z miłosnymi okładkami i te, kojarzące się z miłosnym świętem zakochanych.

  Walentynki: komercyjny chwyt z bogatą tradycją


  Walentynki, choć współcześnie kojarzą się już głównie z kiczowatym i nachalnym reklamowym szaleństwem, mają swoją bogatą historię. Święto było obchodzone w południowej i zachodniej Europie już od średniowiecza. W przeszłości dzień świętego Walentego wiązał się z tradycją losowania imienia przyszłej wybranki serca. Z dawnych, rzymskich tradycji do współczesności nie przetrwało nic, oprócz postaci, kojarzonymi z tym świętem. W walentynki zostajemy przecież "ugodzeni strzałem Kupidyna czy Erosa".

  Jak single spędzają Walentynki?


  Zobacz galerię

  Inne święto, na którego kanwie powstały walentynki, to Luperkaliami. Starożytni Rzymianie obchodzili je w nocy z 14 na 15 lutego. Było to święto ku czci Junony, rzymskiej bogini kobiet i małżeństwa.

  Walentynki to też temat rzeka jeśli chodzi o internetową twórczość. MEMY na Walentynki obnażają prawdę o tym święcie.


  Walentynki: wielki biznes w USA


  Specjaliści do spraw finansów mówią, że walentynki to drugie, zaraz po Bożym Narodzeniu, najbardziej dochodowe święto w USA. Z walentynkami wiąże się wielki biznes. Kiedyś wysyłało się walentynkowe kartki, teraz przyszła moda na drobne upominki. Kupowane w ilościach hurtowych na całym świecie.

  7 sprawdzonych sposobów na walentynki
  Sprawdź także:

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo