Jak obniżyć koszty jazdy MPK, parkowania, wody...

Krzysztof Zając
Większe strefy płatnego parkowania, a do tego drożej. Jak uniknąć opłat?
Większe strefy płatnego parkowania, a do tego drożej. Jak uniknąć opłat?
Chociaż jest urzędowa deflacja, nie wszystko tanieje... przynajmniej w Łodzi. Drożej płacimy za przejazd tramwajem czy autobusem MPK, wyższe są opłaty za wodę, ogrzewanie. Więcej też musimy płacić za płatne parkowanie w centrum. Łodzianie szukają więc sposobów, by te koszty zmniejszyć i wynajdują sprytne, a legalne sposoby.

Z drugiej strony rozpoczął się czas rozliczeń podatkowych, a nic tak nie boli, jak policzenie, ile musimy oddać fiskusowi.

A gdy ktoś jeszcze ma dopłaty, to gorączkowo szuka, czy nie uda mu się czegoś odliczyć albo znaleźć furtkę na obniżenie daniny.

Samochodem do pracy

Kto musi dojeżdżać samochodem do pracy, a zatrudniony jest w centrum miasta, wie, jak kosztowne jest parkowanie.

Prywatnych parkingów jest mało, a codzienne korzystanie z parkomatu poważnie drenuje kieszeń. Co sprytniejsi wyszukują więc podwórka, traktując je jako prywatne miejsca do parkowania.

Innym sposobem jest wykupienie rocznego abonamentu. On jednak kosztuje tyle co miesiąc pracy.

Wielokrotnie tańszy jest abonament dla mieszkańców strefy. Takim mieszkańcem też można zostać...

Woda bez ścieków

Kto przeżył ubiegłoroczną suszę, pamięta, ile musieli zapłacić ich właściciele. Podlewanie w tym roku będzie jeszcze droższe. Jak zaoszczędzić? Płacąc za wodę bez ścieków.

Tramwajem taniej

Można obniżyć koszty korzystania z komunikacji miejskiej, używając migawki. Jak się ją odpowiednio dobierze, cały dzień jazdy pojazdami MPK kosztować będzie niewiele ponad 2 złote!

[ZOBACZ TEŻ FILM Magda i Mateusz Gessler zdradzają sekret udanych Walentynek (autor Agencja TVN/x-news)

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ TEŻ FILM Magda i Mateusz Gessler zdradzają sekret udanych Walentynek (autor Agencja TVN/x-news)