Jak nauczyć dziecko myśleć, zamiast uczyć je na pamięć

Artykuł sponsorowany Zaktualizowano 

Małe dzieci uwielbiają matematykę. Wyliczanki, układanie wzorów czy segregowanie przedmiotów, chwalenie się: „zjadłem pół bułki” lub „mam już 4 i pół roku”… to wszystko jest matematyka – coś naturalnego dla dzieci. Jednak kiedy dziecko idzie do szkoły często traci to zainteresowanie, a nawet zaczyna się bać matematyki. Jak zachęcać dzieci do poznawania Królowej Nauk?

MATPLANETA – miejsce ciekawych spotkań z matematyką, w którym kreatywne umysły dzieci uczą się logicznego myślenia przez rozwiązywanie problemów. Dzięki naszym metodom, dzieci uczą się szybciej – sześciolatkowie dodają ułamki, ośmiolatkowie odkrywają wzór na pole trójkąta. Nasze zajęcia to spotkania z matematyką i logiką prowadzone metodą twórczego rozwiązywania problemów na podstawie programu Math Circle opracowanego przez prof. Kaplanów z Uniwersytetu Harvarda w USA.

Na naszych zajęciach wyeliminowaliśmy presję czasu oraz konkurencji, w zamian zaproponowaliśmy dzieciom zagadnienia z obszarów matematyki, które są w niewystarczający sposób omawiane w szkole. Zachęcamy do samodzielnego eksperymentowania i zadawania pytań.

Każde zajęcia rozpoczynają się od zadania praktycznego problemu, na który odpowiedź może dać matematyka. Nie narzucamy jedynego sposobu rozwiązania. Stawiamy na rozmowę i współpracę w grupie. Motywujemy dzieci do działania i szukania pomysłów na rozwiązanie, a potem wyciągamy wspólnie wnioski z wykonanej pracy. Zamiast uczyć się na pamięć gotowych wzorów, dzieci uczą się myśleć.
Informacje pod nr tel. 720 844 777 mail lodz@matplaneta.pl

Facebook: Matplaneta Łódź

Lokalizacje: Widzew, Górna/Centrum, Zgierz

www.matplaneta.pl

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Dodaj ogłoszenie