Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Jak chory powinien się przygotować się do przyjazdu pogotowia

Liliana Bogusiak-Jóźwiak
Liliana Bogusiak-Jóźwiak
10.02.2012 legnica pies w boksie w schronisko dla bezdomnych zwierzat pies psy klatka zebt grozny pies gazeta wroclawska piotr krzyzanowski/polskapresse
10.02.2012 legnica pies w boksie w schronisko dla bezdomnych zwierzat pies psy klatka zebt grozny pies gazeta wroclawska piotr krzyzanowski/polskapresse Fot. Piotr Krzyzanowski/Polskapresse

Projekt „Pudełko Życia” skierowany do osób starszych, schorowanych oraz samotnych.

Jego celem jest pomoc w sytuacji, gdy służby medyczne muszą szybko reagować, a brak kontaktu z człowiekiem będącym np. po wylewie czy udarze może dramatycznie opóźnić akcję.

Projekt zakłada umieszczenie w pudełku wszystkich ważnych informacji o pacjencie takich jak: informacje o chorobach, alergiach, przyjmowanych lekach, ale również telefonów osób bliskich, które należy powiadomić o stanie zdrowia lub pobycie w szpitalu osoby poszkodowanej. Pudełko życia przeznaczone jest do umieszczenia w lodówce.

Każda osoba, która zgłasza się do wybranego punktu odbioru otrzymuje odpowiednio oznakowane pudełko, w którym znajduje się formularz oraz naklejka do umieszczenia na drzwiach lodówki. W posiadaniu Pudełek jest już ok. 40 000 mieszkańców Łodzi.

W trosce o bezpieczeństwo seniorów projekt jest poszerzany o nowe elementy. Od początku roku 2018 razem z Pudełkiem można odbierać Poradnik Pierwszej Pomocy, z którego można czerpać wiedzę pozwalającą prawidłowo reagować w przypadku urazów, omdleń, zadławień i innych sytuacji stwarzających zagrożenie dla życia i zdrowia oraz na temat udzielania podstawowych zabiegów resuscytacyjnych.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany