Jagiellonia Białystok - Widzew Łódź 0:2. Dwa piękne gola dały zwycięstwo

(hof, ww)
Piłkarze Widzewa mogą mieć powody do satysfakcji. Łodzianie pokonali w wyjazdowym spotkaniu Jagiellonię 2:0, co na pewno przed meczem nie było takie oczywiste. To prawda, że podopiecznych trenera Janusza Niedźwiedzia chwalono za występ w Szczecinie, ale wygrywać w Białymstoku nie jest łatwo. Beniaminek zasłużenie zainkasował trzy punkty, pierwsze w tym sezonie, i z optymizmem może czekać na kolejny mecz, tym razem u siebie z Lechią Gdańsk. Może pierwsza połowa nie zapowiadała zwycięstwa, bo więcej z gry mieli gospodarze, ale łodzianie udowodnili po przerwie, że w żadnym wypadku nie można ich lekceważyć. Widzewiacy zdobyli dwa piękne gole i przy okazji pokazali, że mają przygotowanych kilka wariantów rozegrania piłki w ofensywie. To ważne, bowiem rywale do końca meczu nie mogli być pewni, co jeszcze takiego zaprezentują goście. Oczywiście w Widzewie nie mogą popadać w samozachwyt, bo w drużynie jest jeszcze wiele do poprawy. Widać jednak, że trener ma pomysł na ten zespół i umiejętnie żongluje zawodnikami. Dziś wszystkie zmiany były trafione w punkt, co zaowocowało radosnym powrotem do Łodzi.

Jagiellonia Widzew relacja na żywo, mecz online

strona wymaga odświeżania

Jagiellonia Białystok0
Widzew Łódź2

90+3' Koniec spotkania, Widzew wygrywa 2:0
90' Ile doliczy sędzia? Już wiemy, trzy minuty
88' Widzew szanuje piłkę, Jagiellonia już bezradna

84' GOL, GOL, GOL. Widzew prowadzi 2:0. Jordi Sanchez zdecydował się na indywidualną akcję, ograł czterech zawodników Jagielloni o płaskim strzałem pokonał bramkarza gospodarzy (posłał piłkę między jego nogami)

83' Żółta kartka dla Normanna
81' Zmiana w Jagiellonii, Cernych za Nene.
80' Dwie zmiany w Widzewie, Normann za Pawłowskiego, Zieliński za Letniowskiego.
79' Doskonała interwencja Shehu w obronie
76' Jagiellonia gra nerwowo, ale to zmartwienie miejscowych kibiców

74' Cisza na stadionie w Białymstoku, ale nie ma się co dziwić. Goście wygrywają 1:0
72' GOL-,GOL, GOL. Kapitalne uderzenie Pawłowskiego. Widzewiak z rzutu wolnego trafił niemal w okienko, piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do siatki
72' Rzut wolny dla Widzewa, 27 metrów od bramki Jagi
70' Druga zmiana w drużynie gospodarzy, Trubeha za Guala.
68' Sporo chaosu w poczynaniach obydwu drużyn
66' KOlejna zmiana w Widzewie, Shehu za Danielaka.
66' Pawłowski na pozycji spalonej
64' Zmiana także w jagiellonii, Kowalski za Bidę.
63' Zmiany w Widzewie: Kreuzriegler za Czorbadżijskiego, Jordi za Terpiłowskiego.
62' Groźnie było pod bramką Widzewa
58' Dużo walki w środku pola, ale mało ciekawej gry
56' Faul Hanouska
53' Świetna sytuacja Kuna, ale tym razem doskonale spisał się bramkarz gospodarzy

52' Rzut rożny dla piłkarzy Widzewa
50' Jagiellonia solidnie przycisnęła
49' Ravas wybija na rzut rożny
48' Widzew zaczął bez zmian
47' W akcji VAR, czy będzie karny dla Widzewa? Sędzia uznał jednak, że nie
46' Rozpoczęła się druga część meczu
Koniec pierwszej części spotkania. Tempo meczu nie zachwyca, ale pewnie zadania nie ułatwia piłkarzom wysoka temperatura. Nieco więcej jakości piłkarskiej po stronie gospodarzy, ale Widzew miał też swoje bramkowe sytuacje
45' Sędzia doliczył minutę
45' Wolny dla gospodarzy
43' Niecelny strzał Prikryla
41' Nieudana próba ataku Widzewa
38' Imaz strzelał tuż obok słupka!

37'[/b] Nunes stracił piłkę w polu karnym Jagiellonii
33' Znów rzut rożny dla gospodarzy
30' Główka Kuna tuż obok słupka. Prowadzenie było bardzo blisko
29' Po stracie Pawłowskiego, gorąco było pod bramką łodzian
28' Kolejny rzut rożny dla gospodarzy
26' Już wszystko ok z widzewiakiem
25' Żyro na murawie, po zdarzeniu z Ravasem
23' Jagiellonia zaczyna mocniej naciskać widzewiaków
19' Gra znów przeniosła się do środka pola

17' Pawłowski był w dobrej sytuacji, ale przestrzelił

15' Widzew ma trudności przedarciem się na przedpole rywala
13' Rożny dla gospodarzy, kolejna dobra interwencja Ravasa
11' lekka przewaga Jagiellonii, ale Widzew dobrze broni
9' Anemiczny strzał Letniowskiego z dystansu
8 ' Prikryl otrzymał żółtą kartkę za przerwanie kontry Widzewa.
7' Ravas wybija na rzut rożny silne uderzenie piłkarza Jagiellonii
5' Na razie mało widowiskowej gry, ale dużo agresywnych zachowań na boisku
3' Na razie walka w środku pola
1' Sędzia rozpoczął spotkanie. Widzew gra dziś na niebiesko - pierwszy raz od 2000 roku.
Godz. 20.26 A na trybunach dobry znajomy kibiców gospodarzy i gości - Michał Probierz.
Godz. 20.23 Piłkarzom Widzewa powinno się grać dobrze. Sektor kibiców gości wypełniony w komplecie. Dopingu nie zabraknie

Godz. 20.20 Statystyczna przewaga po stronie Widzewa. Łodzianie w historii spotkań z Jegiellonią odnieśli 8 zwycięstw, padło 6 remisów i zanotowali 5 porażek. Jednak w stolicy Podlasia bilans przemawia za gospodarzami - 4 zwycięstwa Jagiellonii, 2 remisy, 3 porażki).

Godz. 20.10 - Z pewnością czeka nas inny mecz, co nie znaczy, że to będzie łatwe spotkanie. Widzew to zespół usposobiony ofensywnie i wierzę, że dzięki temu spotkanie będzie miało charakter widowiskowy - powiedział trener Maciej Stolarczyk, zapewne dobrze znany kibicom Widzewa.

Godz. 20. Premiera sezonu była radosna dla gospodarzy dzisiejszego spotkania. Jagiellonia pokonała u siebie 2:0 Piasta Gliwice.

Godz. 19:40 - Skład Jagiellonii: Alomerović – Tiru, Skrzypczak, Pazdan – Prikryl, Nene, Pospisil, Wdowik – Gual, Imaz – Bida
Rezerwowi: Abramowicz – Puerto, Lewicki, Olszewski, Wojciechowski, Łaski, Cernych, Kowalski, Trubeha

Godz. 19:10 - SKŁAD WIDZEWA: Ravas – Stępiński, Żyro, Czorbadżijski – Danielak, Kun, Hanousek, Nunes – Terpiłowski, Letniowski – Pawłowski
Rezerwowi: Łytwynenko – Zieliński, Kreuzriegler, Szota, Gołębiowski, Shehu, Sypek, Normann Hansen, Sanchez

Godz. 19:05 - Poniżej aktualna tabela Ekstraklasy. Za chwilę podamy składy obu drużyn.

Godz. 19 - Dziś Widzew rozegra kolejny mecz na poziomie ekstraklasy. W Białymstoku podejmie Jagiellonie. Początek spotkania o 20:30. Zapraszamy na relację LIVE.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani