Jagiellonia Białystok - Widzew 2:1. Łodzianie prowadzili i znów przegrali. Co z trenerem?

W spotkaniu trzeciej kolejki piłkarskiej ekstraklasy rozegranym w Białymstoku Widzew przegrał 1:2 z Jagiellonią. Podobnie, jak w poprzedniej kolejce podopieczni trenera Janusz Niedźwiedzia prowadzili, ale kolejny raz wracają z wyjazdu z zerowym kontem. Po pierwszej części spotkania łodzianie zasłużenie prowadzili. Później jednak stanęli, oddali zupełnie inicjatywę rywalom, którzy po dwóch stałych fragmentach gry (rzut karny i rzut wolny) zdobyli gole. Prze meczem pojawiła się taka informacja „Widzew Łódź rozważa zmianę trenera - podaje "Przegląd Sportowy". Po ciągnącej się od końcówki poprzedniego sezonu serii kiepskich wyników pozycja Janusza Niedźwiedzia ma być słaba, a włodarze klubu uzależniają jego przyszłość od wyników dwóch najbliższych meczów. Widzew przegrał w Białymstoku i przyszłotygodniowe derby z ŁKS mogą być kluczowe w kontekście przyszłości szkoleniowca.

Jagiellonia - Widzew relacja na żywo

strona wymaga odświeżania

Jagiellonia2
Widzew Łódź1

Koniec spotkania, Widzew prowadził, ale przegrał 1:2

90+3' coraz mniej czasu mają widzewiacy

90' Sędzia doliczył pięć minut

90' Widzew nie może odzyskać rytmu

86' Gola dla Jagiellonii. Piękny strzał z rzutu wolnego Wdowika

84' Kolejne szczęście Widzewa, Znów Imaz z bliska obok bramki

83' Widzew sam sobie jest winien, bo zupełnie niepotrzebnie cofnął się na własną połowę

79' Pululu trafia do bramki, mamy 1:1

78' Karny dla gospodarzy

75' Strzał Imaza zablokowany

71' Zmiany w Jagiellonii, Sacek za Romanczuka i Lewicki za Marczuka.

70' Jeszcze dwadzieścia minut spotkania

68' Kolejne dwie zmiany w łódzkiej drużynie, Klimek za Przybułka i Zieliński za Terpiłowskiego

64' Widzew straciło gola, ale był spalony

62' Dwie zmiany w Jagiellonii, Pululu za Kubickiego i Naranjo za Łaskiego

61' Dwie zmiany w Widzewie, Kun za Alvareza i Rondić za Sancheza

60' Duże szczęście Widzewa. Imaz z bliska obok bramki

58' Żółta kartka dla Sancheza, zbyt dużo gestykulował

57' Gospodarze próbują atakować, ale Widzew dobrze broni

54' Jagiellonia nadal bez celnego strzału na bramkę Widzewa

51' Rzut rożny dla gospodarzy

49' Żółta karka dla Olszewskiego

47' Na murawie leży Pawłowski. Na szczęście nie ma urazu

47' Jagiellonia próbuje atakiem pozycyjnym

46' Sędzia rozpoczął drugą część spotkania

Koniec pierwszej części spotkania. Zasłużone prowadzenie Widzewa.

45' Sędzia doliczył dwie minuty

43' Widzew coraz śmielej atakuje

41' Powinno być 2:0 dla Widzewa, ale ani Terpiłowski, ani Sanchez nie zdołali pokonać bramkarza gospodarzy

40' Imaz w doskonałej sytuacji posłał piłkę nad poprzeczką

39' Terpiłowski z żółtą kartką

36' GOL, GOL, GOL. Bramka dla Widzewa. Potężna bomba Terpiłowskiego. Doskonała asysta Pawłowskiego
35' Faul dla Widzewa niemal z narożnika pola karnego Jagiellonii

34' Obydwaj bramkarze zupełnie bezrobotni

32' Dużo przypadkowości w grze obydwu zespołów

30' Spalony Jagiellonii, Widzew zacznie od własnej bramki

28' Faulował w ataku Sanchez

26' Łodzianie wolno rozgrywają piłkę, a na dodatek niedokładnie

24' Cały czas czekamy na znacznie większe emocje

22' Nieudany atak Widzewa

20' Jagiellonia próbuje, Widzew skutecznie przeszkadza

18' Trzeba przyznać, że na boisku jest nudnawo

16' Niecelny strzał pawłowskiego

15' Rzut rożny dla Widzewa

14' Łaski ma rozciętą głowę i musi korzystać z pomocy lekarza

12' Na razie tempo tego meczu nie zachwyca

10' Mogło być groźnie pod bramką gospodarzy, ale niecelne zagranie Terpiłowskiego

8' Widzew ma kłopot, aby wyjść z akcji z własnej połowy

6' Faulowany Sanchez

4' Goście na razie bez akcji ofensywnej

2' Widzew cofnięty, gospodarze atakują

1' Sędzia rozpoczął spotkanie. Widzew w nowych czarnych strojach

Godz. 17.55 Ławka rezerwowych Jagiellonii: Abramowicz – Stojinović, Pululu, Sacek, Kupisz, Skrzypczak, Nastić, Naranjo, Lewicki

Godz. 17.50 Trener Widzewa postawił na dokładnie taką samą jedenastkę, jak w Szczecinie.

Godz.17.45 Spotkanie Jagiellonia Białystok - Widzew Łódź poprowadzi sędzia Bartosz Frankowski (Toruń).

Godz. 17.40 Adrian Siemieniec jest najmłodszym trenerem, który poprowadzi drużynę w tym sezonie ekstraklasy. Urodzony 13 stycznia 1992 roku szkoleniowiec w końcówce poprzednich rozgrywek objął Jagiellonię Białystok i uchronił ją przed spadkiem z elity.

Godz. 17.35 Rezerwowi Widzewa: Jakub Szymański (74) - Mateusz Żyro (4), Juljan Shehu (6), Mato Milos (7), Andrejs Ciganiks (14), Dominik Kun (22), Paweł Zieliński (23), Antoni Klimek (47, M), Imad Rondić (99)

Godz. 17.30 W meczach obu drużyn w tym sezonie padło kilka bramek - obie legitymują się identycznym bilansem bramkowym (4-4) i sąsiadują w tabeli ekstraklasy (ósma pozycja).

Godz. 17.25 Wyjściowy skład Jagiellonii: Alomerović – Olszewski, Matysik, Dieguez, Wdowik – Marczuk, Romańczuk, Kubicki, Łaski – Nene – Imaz

Godz. 17.20 Białostoczanie w pierwszej kolejce przegrali 0:3 z Rakowem Częstochowa, w drugiej pokonali 4:1 Puszczę Niepołomice.

Godz. 17.15 Łodzianie rozpoczęli nowy sezon zwycięstwem 3:2 nad Puszczą Niepołomice, a w minionej serii przegrali 1:2 z Pogonią Szczecin.

Godz. 16:53 - Skład Widzewa: Ravas, DaSilva, Szota, Jordi, Alvarez, Terpołowski, Pawłowski, Hanousek, Przybułek, Nunes, Stępiński
Rezerwowi: Szymański – Żyro, Milos, Zieliński, Ciganiks, Shehu, Klimek, Kun, Rondić

Godz. 16:50 - Przed rokiem łodzianie wygrali w Białymstoku 2:0 po pięknych golach Bartłomieja Pawłowskiego (72 min) oraz Jordiego Sancheza (84 min). W lutym w Łodzi padł remis 1:1, lecz „Duma Podlasia” też nie strzeliła bramki. Trafił wtedy w 38 min Dominik Kun, a w doliczonym czasie gry Martin Kreuzriegler strzelił gola samobójczego.

Godz. 16:35 - W piątek o godzinie 18 piłkarze Widzewa rozpoczną na Podlasiu spotkanie trzeciej kolejki ekstraklasy. Łodzianie zmierzą się w Białymstoku z tamtejszą Jagiellonią. Oba zespoły mają na razie na koncie po trzy punkty. Kto tym razem będzie górą? Zapraszamy na RELACJĘ NA ŻYWO z meczu Widzew - Jagiellonia. Poniżej aktualna tabela Ekstraklasy