Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

IX symfonia Beethovena na inaugurację sezonu Filharmonii Łódzkiej

(RS)
Fot. Jerzy Maciej Koba
Dziś (godz. 19) sezon zainauguruje Filharmonia Łódzka im. Artura Rubinsteina. Zabrzmi IX Symfonia - arcydzieło Ludwiga van Beethovena. Wystąpi Orkiestra Symfoniczna i Chór FŁ (przygotowany przez Dawida Bera) oraz soliści: Iwona Hossa (sopran), Olga Maroszek (mezzosopran), Tomasz Zagórski (tenor), Robert Gierlach (bas). Dyryguje Paweł Przytocki. Maestro wraca do FŁ (kontrakt na 3 sezony), jako szef artystyczny. Dyrektorowi naczelnemu Tomaszowi Bębnowi, pracującemu w FŁ siedemnasty rok, od 2o11 r. kierującemu tą instytucją, Urząd Marszałkowski przedłużył kontrakt na 5 lat - do 2022 roku.

Zespół ma ambitne plany nie tylko na ten rok

- Mogę spokojnie myśleć o przyszłości Filharmonii - mówi dyrektor . - W porozumieniu z orkiestrą po długim okresie poszukiwań mamy szefa artystycznego, został z nami świetny kierownik chóru, jest kurator organów Krzysztof Urbaniak. Już mamy plany na dużo dalej niż jeden sezon. Za rok czeka nas międzynarodowe tournee, koncert w Lutosławicach, będzie konkurs i festiwal organowy, planujemy wirtualne wędrówki (przy użyciu specjalnych okularów) po wnętrzu organów. Jesteśmy otwarci na różne odmiany muzyki, zapowiadają się koncerty znakomitych solistów. Jesteśmy zapraszani do udziału w ważnych wydarzeniach ogólnopolskich.

Chór wystąpi na sławnym Festiwalu w Bydgoszczy, już wiemy, że utwory Tansmana i Bacewiczówny zagramy w 2018r. na jednym z 11 uroczystych koncertów na 100-lecie Niepodległości. Co szczególnie podkreślę: mamy świetne relacje z melomanami i będziemy je umacniać.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany