Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Inwestycje w Łodzi. Kończy się przebudowa placu Komuny Paryskiej i skweru Wiedźmina. Zaczęło się sadzenie drzew i krzewów

Magdalena Rubaszewska
Magdalena Rubaszewska
Na placu Komuny Paryskiej już są sadzone drzewa.
Na placu Komuny Paryskiej już są sadzone drzewa. UMŁ
Kończy się odnowa placu Komuny Paryskiej i Skweru Wiedźmina w rejonie skrzyżowania ul. Tuwima i ul. Sienkiewicza. Finał tej inwestycji jest zaplanowany w kwietniu.

Na placu Komuny Paryskiej więcej zieleni

- Prace są już na ostatniej prostej. Wykonano przyłącze wody na potrzeby podlewania terenów zielonych. W ostatnich dniach ekipy układały nowe nawierzchnie, budowały kanał teletechniczny, rozprowadzały rury do zasilania linii kroplujących do nawadniania roślin - mówi Olga Kassyańska z Zarządu Inwestycji Miejskich.

Ponadto trwa układanie nawierzchni chodnika i jezdni. I na dobre zaczęło się sadzenie drzew i krzewów. Na tym terenie będzie rosło sześć grusz drobnoowocowych, piętnaście klonów czerwonych, sześć hortensji bukietowych, trzy laurowiśnie wschodnie i sześćdziesiąt dziewięć róż oraz blisko 4 tysiące berberysów thunberga "red rocket" i '"aurea".

Galeria

Po przebudowie Skwer Wiedźmina stanie się przestrzenią wypoczynkową i rekreacyjną, będzie stanowił enklawę zieleni w centrum miasta. Miejsce będzie łatwo dostępne dla osób z niepełnosprawnościami. Na placu wybudowano bezpieczny plac zabaw, który został ogrodzony.

Więcej

Pod wielkim namiotem jest układana nawierzchnia placu z kostki.

Przebudowa placu Komuny Paryskiej. Trwają prace brukarskie, ...

W dawnej Łodzi plac Komuny Paryskiej do rozrywki i zabawy

Plac Komuny Paryskiej ma bogatą historię sięgającą XIX wieku. Początkowo działka, na której obecnie jest położona północna część placu, była własnością Zgromadzenia Majstrów Tkackich i służyła jako miejsce różnorodnych rozrywek i zabaw. W latach 50. XIX wieku na południowo-wschodnim narożniku placu wzniesiono pierwszy murowany kościół w Łodzi, czyli świątynię pw. Podwyższenia Świętego Krzyża. W kolejnych dekadach rozważano różne projekty urbanistyczne, w tym budowę gmachu Instytutu Politechnicznego oraz utworzenie obszernego placu. Ostatecznie plac Komuny Paryskiej został ukształtowany na początku lat 50. XX wieku. Część północną zajęły parking i stacja benzynowa, na części południowej urządzono skwer.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany