Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Imprezy mikołajkowe w Łodzi. Gdzie spotkać św. Mikołaja i się z nim sfotografować? Kilka propozycji

Magdalena Rubaszewska
Magdalena Rubaszewska
Mikołaj zanurkuje w akwarium, w którym pływają rekiny.
Mikołaj zanurkuje w akwarium, w którym pływają rekiny. Zoo Łódź
Spotkanie ze św. Mikołajem, dekorowanie choinki piernikami - takie atrakcje proponuje łódzka Palmiarnia przy al. Piłsudskiego 61 z okazji mikołajek. Impreza odbędzie się w środę 6 grudnia. Tego dnia pawilon wejściowy Palmiarni zamieni się w Królestwo Świętego Mikołaja, który przyleci prosto z mroźnej Laponii wraz ze swoimi wiernymi pomocnikami.

Spotkanie ze św. Mikołajem pod palmami

Ten specjalny gość będzie czekał na dzieci, ale i na wszystkich łodzian w godz. od 10 - 13. Ponadto odbędą się warsztaty, podczas których każdy uczestnik będzie mógł wykonać ozdobę choinkową. Przy okazji warto zajrzeć do pawilonów Palmiarni i obejrzeć kolekcję rosnących w niej egzotycznych roślin. Można to zrobić w godz. 9 -16 (kasa czynna do godz. 15.30). Spotkanie ze św. Mikołajem i przewidziane atrakcje będą bezpłatnie, zwiedzanie Palmiarni będzie możliwe po zakupieniu biletu wstępu (bilet normalny 16 zł, ulgowy 8 zł).

Ślizgawka z Mikołajem ma miejskim lodowisku

Równie atrakcyjnie zapowiadają się mikołajki na lodowisku Bombonierka przy ul. Stefanowskiego 28. W środę 6 grudnia od godz. 18 na łodzian będzie czekał św. Mikołaj, a w godz. 19.45 - 20.45 odbędzie się mikołajkowa ślizgawka. Ponadto zaplanowano animacje na lodzie, konkurs na najlepszą mikołajkową parę, czyli panią Mikołajową i pana Mikołaja, wysyłanie listów do św. Mikołaja. Odbędą się także warsztaty dekoracji świątecznych.

Mikołajkowe nurkowanie z rekinami w Orientarium

Mikołaj przybędzie też do Orientarium i zanurkuje w zbiornikach strefy oceanicznej. 6 grudnia w środę w godz. 12 - 13 zwiedzający będą mieć okazję przybić piątkę z Mikołajem i zobaczyć jak świetnie pływa wśród mieszkających tu rekinów i płaszczek. Mikołaj pojawi się także w niedzielę, 10 grudnia w godz. 12 - 13. Wtedy można liczyć też na drobny upominek od Mikołaja, pojawią się także sponsorzy z gadżetami.
Przy okazji można obejrzeć pokazowe karmienia. Kąpiel słoni połączoną z pokazowym karmieniem odbywa się codziennie o godz. 11 i godz. 15.30. Poza tym w planie są również karmienia orangutanów sumatrzańskich, niedźwiedzi malajskich, rekinów czy pingwinów. Dodatkowo, opiekunowie w tym świątecznym czasie będą przygotowywać prezenty dla swoich podopiecznych.

Więcej:

Wyderki orientalne można oglądać podczas lunchu.

Zoo w Łodzi. W ogrodzie jest organizowane karmienie pokazowe...

Św. Mikołaj na tronie w Galerii Łódzkiej

W mikołajki 6 grudnia w środę po raz pierwszy będzie okazja spotkać się ze św. Mikołajem w Galerii Łódzkiej przy al. Piłsudskiego 15/23. W bajkowej scenerii, na którą złożą się świąteczna iluminacja, mikołajowy automobil, okazały tron, balon z prezentami, gwiazdkowy samolot - będzie można zrobić pamiątkowe zdjęcie ze św. Mikołajem. Akcja będzie trwała od 6 do 9 grudnia i od 15 do 17 grudnia w godz. 11- 20.
Tego dnia także w Porcie Łódź na złotym tronie w Atrium zasiądzie ten długo wyczekiwany gość. Będzie można spotkać się z nim w godz. 10 - 20. Św. Mikołaj będzie czekać na dzieci w Porcie Łódź aż do soboty 23 grudnia, w tygodniu w godz. 16 - 20, a w weekendy (z wyjątkiem niedziel niehandlowych) w godz. 11 - 20. Zainteresowani nie tylko będą mieć okazję zwierzyć mu się z wymarzonych prezentów pod choinkę, ale i zrobić z nim pamiątkowe zdjęcie (wykona je fotograf, a zdjęcia będą do pobrania w wersji online).

Również w mikołajki w godz. 14 -18 Port Łódź i cukiernia Kęsy zapraszają na wspólne dekorowanie korzennych ciasteczek, (chętni spotkają się przy reniferze).

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Węgry w końcu na TAK, Szwecja wstąpi do NATO

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany