18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Ile zarabiają prezesi miejskich spółek?

(MSM)Zaktualizowano 
Obniżenia pensji prezesów miejskich spółek do poziomu zarobków prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej czyli 13 tys. zł domagają się radni łódzkiego SLD. Obecne wynagrodzenie prezesów to 18 - 21 tys. zł.

- Prezydent Zdanowska powołując się na kryzys podwyższyła czynsze, ceny biletów i opłaty za parkowanie i ceny wody. Tymczasem ograniczyć wydatki można w inny sposób - racjonalnie gospodarząc majątkiem. Dlatego nielogiczne i nieracjonalne są bardzo wysokie uposażenia członków zarządów miejskich spółek, sięgające 21 tys. zł - mówią radni Tomasz Trela i Rafał Markwant.

Konkurs na prezesa ZWiK

- A prócz tego niektórym z członków zarządów spółek miasto wynajmuje mieszkania, mają służbowe samochody z kierowcami, telefoy bez limitów rozmów oraz karty kredytowe z limitem do 15 tys. zł.
W tym roku miasto pokryje straty poniesione w 2011 r. przez dwie spółki - port lotniczy - 10 mln zł i Atlas Areny - 2 mln zł. Dopłaci również do funkcjonowania spółek: port lotniczy - 27,5 mln zł, MTŁ - 6,2 mln zł, MPK - 5,3 mln zł, Aquapark - 8,5 mln zł, ŁSI - 228 mln zł.

Ile zarabia prezes aquaparku Fala należącego do miasta? Ponad 20 tys. zł miesięcznie!

- Zarobki prezesów reguluje tzw. ustawa kominowa. Dzięki niej wynagrodzenie członków zarządów spółek nie może być uzależnione od jej wyników finansowych, tak jak ma to miejsce sektorze prywatnym - mówi Marek Cieślak, wiceprezydent Łodzi.

- Jedyny wybór przed jakim chce nas postawić opozycja to między menedżerami znającymi się na swoim fachu, a chętnymi na polityczne synekury, dla których być może wysokość uposażenia nie gra zbyt istotnej roli. Miasto na wybór tej drugiej opcji zgodzić się nie może. Gdybyśmy się kierowali tylko zyskiem spółek, to np. w ZWiK doszłoby do absurdu bo prezes by mieć większy zysk i tym samym wyższą pensję mógłby chcieć podnosić ceny wody.

Zarobki prezesów miejskich spółek i wyniki
finansowe za 3 kwartały 2012 r.

x Aqua Park Łódź Sp. z o.o. pensja prezesa 20 727,48 zł - wynik finansowy za 3 kwartały 2012 r. - plus 2,2 mln zł
x Centrum Konferencyjno-Wystawiennicze MTŁ pensja prezesa 15 079,32 zł - wynik finansowy za 3 kwartały 2012 r. - minus 2,2 mln zł
x Grupowa Oczyszczalnia Ścieków w Łodzi pensja prezesa 15 079,32 zł - wynik finansowy za 3 kwartały 2012 r. - plus 1,4 mln zł
x Łódzka Spółka Infrastrukturalna pensja prezesa 20 727,48 zł - wynik finansowy za 3 kwartały 2012 r. - minus 6,3 mln zł
x Łódzki Fundusz Poręczeń Kredytowych pensja prezesa 1200 zł - wynik finansowy za 3 kwartały 2012 r. - minus 23 tys. zł
x Łódzki Regionalny Park Naukowo - Technologiczny pensja prezesa 18 849,15 zł - wynik finansowy za 3 kwartały 2012 r. - plus 396 tys. zł
x Międzynarodowe Targi Łódzkie Spółka Targowa pensja prezesa 18 849,15 zł - wynik finansowy za 3 kwartały 2012 r. - minus 0,5 mln zł
x Miejska Arena Kultury i Sportu pensja prezesa 18 849,15 zł - wynik finansowy za 3 kwartały 2012 r. - minus 3,4 mln zł
x Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania - pensja prezesa 20 727,48 zł - wynik finansowy za 3 kwartały 2012 r. - plus 0,7 mln zł
x Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne - pensja prezesa 20 727,48 zł - wynik finansowy za 3 kwartały 2012 r. - minus 10,1 mln zł
x Port Lotniczy Łódź im. Władysława Reymonta - pensja prezesa 20 727,48 zł - wynik finansowy za 3 kwartały 2012 r. - minus 24,3 mln zł
x Widzewskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego pensja prezesa 15 079,32 zł - wynik finansowy za 3 kwartały 2012 r. - plus 1 mln zł
x Zakład Drogownictwa i Inżynierii - pensja prezesa 18 849,15 zł - wynik finansowy za 3 kwartały 2012 r. - minus 2,6 mln zł
x Zakład Wodociągów i Kanalizacji - pensja prezesa 18 849,15 zł - wynik finansowy za 3 kwartały 2012 r. - plus 8,5 mln zł

polecane: Flesz: otyłość zabija Polaków, problem rośnie i dotyczy nastolatków

Materiał oryginalny: Ile zarabiają prezesi miejskich spółek? - Express Ilustrowany

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 35

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.
?????

a ZWiK już po cichu dali darmo swojakowi ?????

zgłoś
M
Mario

No pięknie, nam się podnosi podatki bo miasto musi zarobić na pensje dla swoich prezesów.Jacy ci prezesi to "wielcy fachowcy" tacy wielcy, że spółki przez nich prowadzone są na wielkim minusie, ja za połowę tych pieniędzy też mogę poprowadzić taką spółkę i myślę że z podobnym skutkiem jak oni(też na minusie). Mamy piękne lotnisko z którego nikt nie lata i nie będzie latał (bo miasto się wyludnia i za 20 lat będzie nas mniej o 100 tys.) ale miasto dopłaca do niego w 2012 ok.30 milionów zł ile ulic w Łodzi za te pieniądze by można wyremontować ! Może ktoś do mojej pensji dołoży chociaż 10 00 zł jak już tak wszystkim miasto dokłada !!!

zgłoś
p
platfusy doją :-)

jak ZWiK miał 8,5 mln zysku to go za tyle albo mniej oddadzą komuś ze sitwy PO :-)
PlatformaOszustów ma władzę absolutną i robi co chce póki jest przy korycie... ta partyjka powstała za pieniądze mafii finansowej i musi się teraz odwdzięczyć i sprzedać oddać zniszczyć resztki tego co zostało !!! "fala" miała 8,5 mln straty i "miasto" czyli wszyscy za to zapłacą , MPK miało 5,3 mln straty i MY za to zapłacimy bo podnieśli ceny biletów. "prezesi" spółek to łupy dla swojaków . podajcie jakie "nagrody" sobie jeszcze poprzydzielali bo pensje to nie wszystko !!!
prędzej podniosą pensję pani prezydenty do wysokości pensji "prezesów" ( bo po to podali te dane ) niż obniżą pensje tym "specjalistom" od generowania długów :-)

zgłoś
h
haha

swoją droga smieszne jest to ż eprezesi miejskich spółek zarabiają wicej od prezydent miasta

zgłoś
e
era

Do tola. Gdybyś byl zięciem siostry posla Niesiolowskiego też by o ciebie zadbali.

zgłoś
t
tolo

Radosław Podogrodzki były Prezes MPK , kótry doprowadził MPK do ruiny dostał teraz ciepłą posadkę jako dyrektor MOSIR ( Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji )
To jak rozumiem nagroda za "wspaniałe zarządzanie " i niezykłe kompetencje

zgłoś
D
Do marianka

Nazwy miast piszemy dużą literą!

zgłoś
G
Gość

W prywatnym biznesie nikt by nie pozwolił na takie proporcje.
Jeszcze jedno proszę zobaczyć, że np prezes MPK odpowiadający za komunikację w mieście i okolicy (pojazdy MPK jeżdżą od Pabianic do Ozorkowa)
zarabia dokładnie tyle ile prezes bajora z fala i 30 kilkoma pracownikami. Przecież to paranoja.
Następna sprawa tak naprawdę występuje tylko kilka stawek:
1200 zł - 1 osoba (czy to aby nie chochlik?),
15079,32 zł - 3 osoby,
18849,15 zł - 5 osób i
20727,48 zł - 5 osób.
Jak to możliwe? Czy w składnikach nie ma np. wysługi lat?
Czy po prostu według uznania hani i jej świty?
Myślę, że RIO powinna się tym zająć ! A może nawet NIK czy inne CBA!
tylko czy swojego się ściga? Ano nie.

zgłoś
N
Nie rozumiem

Według mnie spółki miejskie, które służą społeczeństwu miasta powinny być non profit. Nie wiem dlaczego woda i kanaliza drożeje, skoro ZWiK miał 8,5 miliona zysku! To czysty skandal! Dlaczego z moich podatków, hania dopłaca do latania garstki ludzi. Za te pieniądze, które już wpompowano w lotnisko można by zmodernizować linię kolejową Łódź Kaliska Warszawa i pociąg jechałby max 50 minut. I po co lotnisko tutaj? Więcej ludzi skorzystałoby podczas codziennych dojazdów do Warszawy. Generalnie miasto nie powinno dotować nic poza kulturą, nauką i zdrowiem. Reszta na własny garnuszek odmarsz! Tylko jak kolesiom to wytłumaczyć? Czymże się wsławił i jakie doświadczenie zawodowe posiada prezesik bajora z falą i 30 pracownikami? Ano tym, że pochodzi z jednej odpowiedniej kliki. Hani to wystarcza. Czas zastanowić się nad zmianami zarządzających miastem.

zgłoś
P
Pozorant Mączkowski kreuje

Przewodniczący RN Aquaparku Fala i Skarbnik Miasta Łodzi w jednym, czyli Krzysztof Mączkowski kreuje niczym prestidigitator. Najmarniejszy rewident i to bez lupki musi dostrzec to księgowe dziadostwo: miasto dopłaci do Fali w sumie 8,5 mln zł aby mogła ona osiągnąć dodatni wynik finansowy (2,2 mln zł za trzy kwartały). Chodzi m.in. o uzasadnienie gigantycznych zarobków przyznanych prezesowi bez należytych kwalifikacji, doświadczenia i umiejętności - wyłonionemu w pseudokonkursie nadzorowanym przez tegoż K. Mączkowskiego. Bartosz Rola to najżarłoczniejsza POczwarka motylicy Zdarbi.

zgłoś
m
marianek

macie głowno nie pieniądze i nedzarze zazdrościcie bogatym

zgłoś
m
marianek

macie głowno nie pieniądze i nedzarze zazdrościcie bogatym

zgłoś
G
Gość

Sqrwysyństwo, sqrwysyństwo, sqrwysyństwo i jeszcze raz sqrwysyństwo! Tutaj potrzebny jest Stalin z Hitlerem a jak jeszcze mało to Pol Pot!!! Ludzie żyją w nędzy a władza płaci niebotyczne pensje nie ze swojej kieszeni!! Kiedy to się skończy?

zgłoś
g
gugus

a ja mam 2 tys zł bo nie mam koneksji

zgłoś
E
Ed

Prezes lotniska zarabia 20 tys. msc. a lotnisko traci połączenia, przynosi coraz większe straty...

zgłoś
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3