Ile za szkolny obiad? Dobra wiadomość dla rodziców!

(mj)
Polskapresse
Dobra wiadomość dla rodziców: w większości łódzkich szkół, gdzie działają kuchnie, ceny obiadów nie wzrosły w nowym roku szkolnym, a gdzieniegdzie nawet spadły.

– Teraz będziemy płacić 4 złote za obiad, a nie 4,50, jak przed wakacjami – cieszy się ojciec uczennicy III klasy Szkoły Podstawowej nr 46 przy ul. Żwirki. – Może to nie jest bardzo dużo, ale przy średnio 20 obiadach w miesiącu to już 10 zł oszczędności.

– Obniżyliśmy cenę obiadów, bo spodziewamy się, że będzie je jeść więcej dzieci – mówi Barbara Cygan, dyrektor SP nr 46. – Szacujemy, że na obiady będzie chodzić ponad trzy czwarte wszystkich uczniów.
Sprawdziliśmy, jak będzie w innych podstawówkach.

– W szkole syna cena obiadu utrzymała się, wynosi 4 złote – mówi mama piątoklasisty w SP nr 19 przy ul. Balonowej.
– U nas cena obiadu się nie zmieniła, to nadal 4 złote – informuje Michał Różański, dyrektor SP nr 26 przy ul. Pogonowskiego. – Posiłki są gotowane w szkolnej kuchni. Codziennie mamy dwa dania, kompot, często jeszcze jogurt lub owoc na deser.
Nieco więcej płaci się za obiady przygotowywane przez firmy kateringowe. Np. w SP nr 70 przy ul. Rewolucji 1905 r. – 6,50 zł, ale też tyle samo, co przed wakacjami.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze 2

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

x
xx
A u nas w szkole (państwowej) płaci się 5,20zł za samo drugie danie, a obiady nie są przygotowywane przez firmę cateringową... Już wcześniej czułam, że jest bardzo drogo ale teraz mnie dobiliście.
.
ten artykuł był już wczoraj tylko z innym zdjęciem po co 100 razy to samo dodajecie
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany
Dodaj ogłoszenie