Ile wydamy na Wielkanoc?

mr
Większość Polaków wyda na święta nie więcej niż 500 złotych.
Większość Polaków wyda na święta nie więcej niż 500 złotych.
Polskie święta spędza się przy suto zastawionym stole, ale - jak wynika z badań przeprowadzonych przez Grupę Okazje na Wielkanoc - Polacy nie będą szastać pieniędzmi. 53,1 proc. badanych nie planuje wydać na przygotowania do świąt więcej niż 500 zł. 7,8 proc. deklaruje, że poziom wydatków poniesionych z tej okazji nie będzie wyższy niż 1 tys. zł, a tylko 1,7 proc. przeznaczy na ten cel więcej.

Organizując rodzinne spotkanie, większość Polaków najwięcej wydaje na jedzenie i napoje (54 proc. pytanych). 17,5 proc. badanych za najbardziej kosztowny uznaje zakup alkoholu, który jest wciąż dla wielu Polaków symbolem gościnności. Planując święta część z nas sporo inwestuje także w przygotowania domu do wizyty rodziny lub znajomych - wydatek z tym związany za największy uznało 9,7 proc. respondentów. Tylko nieco mniej, bo 9 proc., ponosi najwyższe koszty, kupując upominki dla bliskich. Dla 6,5 proc. ankietowanych największym wydatkiem staje się podróż do bliskich, a dla 3,3 proc. zakup nowych ubrań.

76,8 proc. ankietowanych przyznaje, że wielkanocne wydatki sfinansuje z bieżących zarobków. Tylko 12 proc. wcześniej odkłada pieniądze, aby zorganizować nadchodzące święta, a 11,2 proc. zamierza wziąć pożyczkę (9 proc. od rodziny lub znajomych, a 2,2 proc. z banku).

[ZOBACZ TEŻ FILM Michał Szpak o swoim udziale w Eurowizji i oskarżeniach o plagiat (autorDzień Dobry TVN/x-news)

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ TEŻ FILM Michał Szpak o swoim udziale w Eurowizji i oskarżeniach o plagiat (autorDzień Dobry TVN/x-news)