reklama

Ile się zarabia w Biedronce i Lidlu? Ujawniamy zarobki w sieciach handlowych

aip/redZaktualizowano 
Kolejne sieci handlowe wprowadzają podwyżki dla swoich pracowników. Pensje pracowników znanych w Polsce dyskontów są coraz wyższe i rosną wraz z przepracowanym stażem. Ile zarabiają pracownicy takich sklepów jak Biedronka czy Lidl? Sprawdziliśmy to. Kliknij w zdjęcie, żeby uruchomić raport.

- Od 1 marca 2017 roku sieć oferuje nowo zatrudnionym pracownikom od 2550 do 3300 zł brutto w zależności od lokalizacji sklepu. Po dwóch latach zarobki te jednak wzrastają. Wtedy pracownik obsługujący kasę może liczyć nawet na 3000 do 3800 zł brutto. Menadżerowie sklepów w Lidlu mogą z kolei liczyć na zarobki od 4400 zł do prawie 7000 zł brutto.

- Biedronka zaoferowała nowym pracownikom 2300 zł brutto, kasjerzy pracujący co najmniej trzy lata otrzymują tam o 300 zł więcej. Wszyscy pracownicy sieci Biedronka są także objęci systemem premiowym. W ciągu ostatnich ośmiu lat dzięki regularnym podwyżkom wartość minimalnej płacy podstawowej wzrosła w sieci Biedronka o ponad 50%. Pracownicy otrzymują ponadto jeden z najbogatszych pakietów socjalnych na rynku.

- Siec sklepi meblowych IKEA postanowiła sprawić swoim pracownikom miłą niespodziankę i także niedawno podniosła pensje. Stawka godzinowa z 15 zł brutto za godzinę pracy wzrosła aż o 33% do 20 zł za godzinę. Nowy pracownik sklepu IKEA może liczyć zatem na wypłatę w wysokości 3300 zł brutto. Stawki wzrastają wraz z każdym przepracowanym rokiem.

- Podwyżki płac dla pracowników zapowiedział niedawno także Kaufland. Zmiany mają wejść w życie 1 marca. Nowy pracownik otrzyma na początek 2600 zł brutto, a po półrocznym stażu zarobi o 100 zł więcej. Kolejne przepracowane sześć miesięcy zapewni mu następną podwyżkę Gdy pozostanie w firmie dalsze 12 miesięcy, otrzyma kolejne 100 zł brutto więcej.

- Zarobki pracowników hipermarketów nie są tak dobre jak pracowników dyskontów. Najlepiej na tle konkurencji, według dostępnych danych jest w Tesco. W tej sieci po pół roku pracy kasjer może liczyć na 2295 zł brutto. Dodatkowo pracownicy Tesco mogą liczyć na darmowe badania lekarskie i bony świąteczne.

- Dobrze znane hipermarkety Auchan i Carrefour oferują na 2000 zł brutto według danych z serwisu GoWork.pl, gdzie na ten temat wypowiadali się pracownicy. Niskie zarobki w pracy rekompensować mogą jednak dodatkowe korzyści jak wyprawki i prywatna opieka medyczna dla kasjerów w Carrefour.

Przepis na pyszne faworki
Przepis na kruche chrusty

[ZOBACZ FILM Kioskarz z Łodzi częstuje gorącą herbatą oczekujących na autobus pasażerów (x.news/TVN24)

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ FILM Kioskarz z Łodzi częstuje gorącą herbatą oczekujących na autobus pasażerów (x.news/TVN24)